جمعه , ۴ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی

تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محمد راستاد عصر دوشنبه در بازدید از پروژه‌های بندر شهید رجایی گفت: تکمیل دو پروژه مهم فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله‌های نفتی بندر شهید رجایی به عنوان دو هدف اصلی سال جهش تولید در این بندر محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در بازدید امروز آخرین وضعیت و روند اجرای این پروژه‌ها بررسی شد تا در صورت نیاز جهت رفع موانع و مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با وضعیت خوب کارگاه بر اساس زمانبندی تعیین شده در حال اجراست و پیش‌بینی می‌کنیم تا پیش از پایان سال جاری در این فاز ۹۰۰ متر اسکله و پس کرانه به بهره‌برداری برسد.

راستاد تصریح کرد: پروژه اسکله‌های نفتی نیز با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تکمیل خواهند شد.

وی گفت: به واسطه اجرای این دو پروژه مهم تحول جدی در ظرفیت بندر شهید رجایی در زمینه فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کانتینری و نفتی را شاهد خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تعامل خوب سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن برای توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی اشاره کرد و بیان داشت: با این تعامل خوب میزان حمل و نقل کالا و محموله‌ها از طریق ریل در بندر شهید رجایی افزایش یافته و موجب ارتباط بدون واسطه حمل و نقل دریایی و ریلی شده است.

راستاد خاطرنشان کرد: دو مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن، عزم و اراده جدی برای توسعه این تعاملات و همکاری‌ها را دارند و در حال حاضر بر روی حمل و نقل کالاهای اساسی تمرکز شده و به مرور در راستای سیاست‌های کلان کشور تلاش می‌کنیم، حمل و نقل ریلی سهم حداکثری را در جابجایی کالا در بندر شهید رجایی داشته باشد.

تخلیه و بارگیری ۵.۸ میلیون تن کالا طی ۴۵ روز نخست سال جار ی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات مجموعه بنادر استان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون، اظهار داشت: طی ۴۵ روز نخست سال جاری ۵.۸ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری و جابجا شده است.

اله مراد عفیفی پور افزود: بخش عمده‌ای از این کالاها صادراتی و بالغ بر ۵۰۰ هزار تن نیز شامل کالاهای اساسی بوده است و همچنین با همکاری دو مجموعه بنادر و گمرک، رکورد خوبی در ترخیص کالاهای بهداشتی با توجه به نیاز امروز کشور در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی پروژه‌ها و فعالیت‌ها و عملیات‌های مختلف تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در بندر شهید رجایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد تا اهداف سال جهش تولید را محقق کنیم.

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، راستاد عصر دوشنبه ۱۵ اردیبهشت از بخش‌های مختلف بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه‌های این بندر قرار گرفت.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با حضور در فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی ، پروژه Access cont درب شمالی بندر، اسکله در حال ساخت نفتی بندر خلیج فارس و چندین پروژه توسعه‌ای و سرمایه‌ای ضمن استماع گزارش مدیر کل بنادر هرمزگان، مشاورین و پیمانکاران از آخرین اقدامات و پیشرفت‌های حاصله مطلع شد.

ارزیابی روند تخلیه کالاهای اساسی و بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه حمل و نقل چند وجهی در بزرگترین بندر تجاری و بازرگانی کشور از دیگر اهداف سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان بود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی

تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش