پنج شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تکفیری‌ها بوسیدن کتف شاهزاده سعودی را جایز، ولی بوسیدن قبر پیامبر (ص) را شرک می‌دانند

تکفیری‌ها بوسیدن کتف شاهزاده سعودی را جایز، ولی بوسیدن قبر پیامبر (ص) را شرک می‌دانند

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «سید بدرالدین عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصار الله یمن درباره تحریف و انحراف در هویت ایمانی یمنی‌ها هشدار داد.

به گزارش شبکه المسیره، او بامداد امروز شنبه (۱۸ اسفند) به مناسبت آغاز ماه رجب المرجب که در تاریخ اسلامی مصادف با مسلمان شدن یمنی‌ها بنا به دعوت امام علی (ع) است، سخنرانی و بر اهمیت این مناسبت در تقویت هویت دینی و ایمانی یمن تأکید کرد.

سید عبدالملک گفت که بحث انحراف و تحریف در هویت دینی یمنی‌ها مربوط به نیروهای تکفیری است که تحت عنوان ایمان و دین فعالیت می‌کنند ولی آن را به گونه‌ای دیگر ارائه می‌کنند.

رهبر انصارالله یمن گفت: «مهمترین چیزی که هویت ایمانی یمنی‌ها، آن را از آغاز اسلام تثبیت کرد، موضع آن‌ها در برابر طاغوت و گرایش به حمایت از حق و چنگ‌زدن به آزادگی بود».

او با بیان اینکه احترام به پیامبر (ص) و محبت به ایشان باید مافوق احترام و محبت به سایر انسان‌ها باشد، از طریقه و نگاه تکفیری‌ها در این مسئله انتقاد کرد.

عبدالملک ادامه داد: «آن‌ها روش متفاوتی دارند؛ همه نوع احترام به رسول خدا (ص) [از نظر آن‌ها] شرک است. اگر قبر رسول خدا (ص) را ببوسی، از نظر آن‌ها تو مشرک هستی. ولی اگر کتف شاهزاده سعودی را ببوسی این مسئله جایز بوده و بدعت نیست».

 


امیر مکه و بن سلمان

 

او افزود: «مسائل زیادی را آن‌ها در چارچوب آنچه که آن را شرک می‌دانند، وارد کردند و مطابق این، محرّمات را حلال می‌دانند. خون‌ریختن را مباح می‌کنند. دیگران را اجبار می‌کنند. با آن‌ها دشمنی می‌کنند و زنان و ناموس آن‌ها را مباح می‌دانند. همچنین بسیاری از آن‌ها در خصوص واجب بودن تخریب گنبد قبر رسول (ص) [کتاب و مطالب] می‌نویسند».

رهبر انصار الله یمن با بیان اینکه بنا به فرموده پیامبر، محبت به امام علی (ع) از ایمان است، گفت: «تکفیری‌ها در خصوص امام علی (ع) موضع بسیار منفی دارند. ملت ما در طول تاریخ امام علی (ع) را دوست داشته و به حمایت از ایشان و محبت به او شناخته شده است».

انتهای پیام/

 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : تکفیری‌ها بوسیدن کتف شاهزاده سعودی را جایز، ولی بوسیدن قبر پیامبر (ص) را شرک می‌دانند

تکفیری‌ها بوسیدن کتف شاهزاده سعودی را جایز، ولی بوسیدن قبر پیامبر (ص) را شرک می‌دانند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش