یکشنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تولید کالاهای منتخب معدنی در نیمه اول امسال/رشد فولاد و افت آلومینیوم

تولید کالاهای منتخب معدنی در نیمه اول امسال/رشد فولاد و افت آلومینیوم

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، طی ۶ ماهه اول امسال تولید فولاد خام با رشد ۶٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۲ میلیون و ۷۲ هزار تن رسید و تولید محصولات فولادی نیز با رشد ۶٫۹ درصدی همراه شد و به ۱۰ میلیون و ۵۹۴ هزار تن رسید.

همچنین طی ۶ ماهه اول امسال تولید کاتد مس به ۱۳۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵٫۹ درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل، تولید شمش آلومینیوم در ۶ ماهه اول امسال با افت ۳۳٫۲ درصدی به ۱۲۳ هزار تن رسید. همچنین تولید آلومینا با افت ۴٫۸ درصدی طی ۶ ماهه اول امسال به ۱۱۶ هزار تن رسید. در نیمه اول امسال تولید سنگ آهن ۴٫۶ درصد و کنسانتره زغال سنگ ۴٫۹ درصد کاهش یافت و تولید سیمان ۵٫۲ درصد و شیشه جام ۱۸٫۴ درصد و چینی بهداشتی ۱۴٫۷ درصد افزایش یافت.

در مورد کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی نیز باید به افت تولید ۰٫۰۱ درصدی طی ۶ ماهه اول امسال اشاره کنیم. در این مدت تولید پلی کربنات ۴۷٫۸ درصد کاهش و تولید اوره ۴٫۳ درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تولید کالاهای منتخب معدنی در نیمه اول امسال/رشد فولاد و افت آلومینیوم

تولید کالاهای منتخب معدنی در نیمه اول امسال/رشد فولاد و افت آلومینیوم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش