جمعه , ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان

تولید لباس ضدگلوله با کمک یک ابرچسب قدرتمند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از  دیلی میل، محققان علوم مواد یک ابر چسب ابداع کرده اند که قادر است در سطح مولکولی پیوندهای قدرتمند ایجاد کند. 

 محققان کانادایی با تولید مولکول هایی خاصی که به طور عرضی به یکدیگر متصل هستند این چسب مایع را ابداع کرده اند. چسب مذکور  می تواند بهتر از نمونه های تجاری  پلاستیک را پیوند دهد. 

در آزمایش ها دو تکه از پلاستیک با این چسب به یکدیگر چسبانده شدند و به نظر می رسید حتی انسان نمی تواند آنها را از هم جدا کند. 

 دولت کانادا از این پروژه پشتیبانی می کند تا از چسب مذکور در لباس های ضدگلوله استفاده کند. 

پروفسور جرمی ولف از دانشگاه ویکتوریا در کانادا می گوید: با استفاده از این چسب فناورانه می توان لایه های مواد مختلف را بهتر بهم چسباند تا نسل جدیدی از لباس ها برای محیط های خطرناک را تولید کرد. همچنین این فناوری سبب می شود پارچه نیز قدرتمندتر شود.  

در فناوری جدید که اتصال عرضی نام گرفته هنگامی که مولکول ها در معرض گرما یا اشعه مافوق بنفش قرار می گیرند، واکنش های شیمیایی قدرتمندی اتفاق می افتند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: تولید لباس ضدگلوله با کمک یک ابرچسب قدرتمند

تولید لباس ضدگلوله با کمک یک ابرچسب قدرتمند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش