سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
تولید تانک سوختی برای ماهوراه‌های فضایی

تولید تانک سوختی برای ماهوراه‌های فضایی

شرکت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی با نام “لاکهید
مارتین “(Lockheed Martin) با استفاده ازفناوری چاپ سه بعدی، تانک بزرگی از
جنس “تیتانیوم” ساخته که به منظور تامین سوخت ماهواره‌ها کاربرد دارد.

این تانک چهار فوت قطر دارد و بزرگترین ابزار فضایی چاپ سه بعدی ساخت این شرکت تا به امروزاست. این تانک گنبدی شکل به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند ۷۴.۴ گالن قهوه یا ۵۳۰ دونات را در خود جای دهد.

“تیتانیوم” ماده‌ای مهم در صنعت است زیرا سبک وزن است و می‌تواند شرایط سخت یک سفر فضایی را تجربه کند. تولید کنندگان این ظرف سوخت، با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، میزان هدر رفتن مواد را تا ۸۰ درصد کاهش دادند.

علاوه بر آن، در روش‌های سنتی، ساخت هرکدام از این تانک‌ها یک سال طول می‌کشد. “ریک آمبروز” مدیر اجرایی این شرکت گفت: روش جدید ساخت، مدت زمان تولید این تانک سوختی را به سه ماه کاهش داده است. وی ادامه داد، با استفاده از روش چاپ سه بعدی، سرعت تولید ماهواره‌ها دوبرابر می‌شود و قیمت تولید آن‌ها نیز به نصف کاهش می‌یابد.

چاپ سه بعدی می‌تواند با صرف زمان و هزینه‌ی کمتر در صنعت هوافضا، تولید این تجهیزات را دگرگون کند. در واقع “لاکهید مارتین” قصد دارد کپسول فضاپیمای “اوریون” ناسا را با ۱۰۰ قطعه چاپ سه بعدی تولید کند.

 

۵۶۵۶

 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : تولید تانک سوختی برای ماهوراه‌های فضایی

تولید تانک سوختی برای ماهوراه‌های فضایی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش