چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
تولید باتری کم هزینه با نمک مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق

تولید باتری کم هزینه با نمک مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از نیواطلس، محققان آمریکایی که این باتری‌ها را تولید کرده‌اند می‌گویند آنها در مقایسه با باتری‌های لیتیومی ابزار بهتری برای ذخیره سازی انرژی به دست آمده از منابع تجدیدپذیر هستند.

باتری‌های نمک مذاب با هزینه کمتری قابل تولید بوده و ظرفیت ذخیره انرژی آنها در مقایسه با باتری‌های لیتیومی بیشتر است. از همین رو می‌توان از آنها در مقیاس انبوه برای ذخیره سازی برق مورد نیاز شهرها و روستاها استفاده کرد. الکترودهای این باتری‌ها در دمای پایین با استفاده از سدیم فعال باقی می‌مانند.

این باتری‌ها همچنین به عایق بندی کمتری نیاز دارند و سیم کشی انجام شده برای اتصال اجزای آنها نازک خواهد بود.

مدل‌های اولیه این باتری‌ها تنها در دمای ۲۷۰ تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد عملیاتی باقی می‌ماندند. اما مدل‌های جدید با استفاده از فلز سدیم مایع تولید شده‌اند که از سرامیک برای جداسازی دو بخش آند و کاتد استفاده شده است. همچنین مایع جدیدی متشکل از یدید سدیم و کلرید گالیم در این باتری به کار رفته که فعالیت آن را در دمای کم ممکن می‌کند.

باتری یادشده در دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد قادر به فعالیت است و در یک بازه زمانی هشت ماهه بیش از ۴۰۰ بار پر و خالی شده و مشکلی برای آن ایجاد نشده است. محققان امیدوارند بتوانند برای تجاری سازی استفاده از این باتری ظرف ۱۰ سال آینده اقدام کنند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: تولید باتری کم هزینه با نمک مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق

تولید باتری کم هزینه با نمک مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش