یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
توضیحات موسوی درباره استعلام مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات مجلس

توضیحات موسوی درباره استعلام مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات مجلس


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی مدیرکل انتخابات وزارت کشور اظهارداشت: فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور به درستی و منطبق با قانون انجام شده است.

وی افزود: در قانون ۴ مرجع رسمی به نام وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادستانی کل و سازمان ثبت احوال برای استعلام در خصوص صلاحیت داوطلبان وجود دارد و ما برای دریافت سوابق داوطلبان با این مراجع چهارگانه مکاتبه و استعلام می‌کنیم.

موسوی اظهار داشت: گرچه در خصوص مدارک تحصیلی، در قانون مرجعی برای استعلام پیش بینی نشده ولی وزارت کشور به دلیل تعهد و حساسیتی که به اصل انتخابات دارد به صورت سیستمی و از طریق سامانه جامع انتخابات، صحت مدارک تحصیلی دانشگاه علمی و کاربردی، مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و سایر مؤسسات آموزش عالی زیر مجموعه وزارت علوم را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استعلام می‌کند. علاوه بر آن، اعتبار مدارک تحصیلی داوطلبان را از دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیریت حوزه علمیه جامعه المصطفی، مدیریت حوزه علمیه اصفهان، مدیریت حوزه علمیه خراسان، مدیریت حوزه علمیه جامعه الزهرا، مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استعلام می‌کند.

دبیر ستاد انتخابات کشور در رابطه با مدرک تحصیلی یکی از داوطلبان که اخیراً مطرح شده اعلام نمود برای ایشان نیز مانند سایر داوطلبان در تاریخ ۱۴ آذرماه ۱۳۹۸ از وزارت علوم استعلام سیستمی انجام دادیم که مدارک ۱۶۰ داوطلب توسط وزارت علوم دارای مغایرت اعلام شد که در هیأت‌های اجرایی و نظارت به آنها توجه شد؛ لکن در مورد ایشان و تعدادی دیگر، پاسخی از سوی وزارت علوم دریافت نشد. لذا در آن بازه زمانی، امکانی برای کشف بی اعتباری مدرک موصوف برای هیأت‌های اجرایی و نظارت فراهم نبود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: پس از برگزاری انتخابات و رسیدگی به شکایات دریافتی، صحت انتخابات توسط هیأت اجرایی و نظارت بررسی و صورتجلسه می‌شود. سپس به شورای نگهبان اعلام تا شورا در وقت مقتضی بررسی نماید. شورای نگهبان صحت برگزاری انتخابات در همه حوزه‌های انتخابیه از جمله حوزه موردنظر را بررسی و تأیید نموده است. بر اساس قانون هنگامی که شورای نگهبان مراتب تأیید صحت انتخابات را به ستاد انتخابات کشور اعلام و ستاد انتخابات به فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه ابلاغ می‌کند هیأت‌های اجرایی و نظارت جلسه مشترک برگزار می‌کنند و ضمن تنظیم صورتجلسه پایان انتخابات، نسبت به صدور اعتبارنامه منتخبین اقدام می‌نمایند.

موسوی در پایان در خصوص سرنوشت منتخب مذکور گفت: ما اعتبارنامه همه منتخبین را به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ارسال کرده ایم و به نظر می‌رسد در هنگام بررسی اعتبارنامه‌ها در مجلس جدید، باید پیرامون مساله یادشده تصمیم گیری شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : توضیحات موسوی درباره استعلام مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات مجلس

توضیحات موسوی درباره استعلام مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات مجلس

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش