جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
توصیه «بن جاسم» به اعراب: فرصت گفت‌وگو با ایران تکرار نشدنی است

توصیه «بن جاسم» به اعراب: فرصت گفت‌وگو با ایران تکرار نشدنی است

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر پیشین قطر فرصت گفت‌وگو با ایران را «فرصت تکرار نشدنی» خواند و از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس خواست این فرصت را غنیمت بشمارند.

بن جاسم در صفحه توئیتر خود نوشت: «آنگونه که شنیدیم پیام‌هایی از جانب ایران به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) برای آغاز گفت‌وگو زیر نظر سازمان ملل رسیده است، بنده معتقدم که این یک فرصت مهم است که بایستی کاملا مسئولانه توسط کشورهای عضو این شورا بررسی شود و دو طرف تمامی نگرانی‌های خود در میز مذاکرات را به طور روشن بیان کنند تا دستکم به یک توافق جهت پایان دادن به وضعیت بحرانی خلیج (فارس) دست یابند.»

 

نخست‌وزیر پیشین قطر این فرصت را تکرار نشدنی توصیف کرد و گفت: «این فرصت ممکن است تکرار نشود چرا که اگر توافق بین ایران و آمریکا صورت گیرد ایران دیگر ضرورتی برای توافق (با اعراب) نمی‌بیند، مهم این است که این وضعیت به طور مسئولانه ارزیابی شود و کشورهای عضو شورای همکاری سیاست‌های خود را بر اساس وضعیت کنونی بین آمریکا و ایران، بنا نکنند.»

اظهارات بن جاسم در حالی است که روز چهارشنبه نیز «صباح الخالد» وزیر خارجه کویت در سفری به قطر و دیدار با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، پیام مکتوب «صباح الاحمد» امیر کویت را تقدیم وی کرد.

خبرگزاری کویت(کونا) گزارش داد که این نامه امیر کویت مربوط به روابط برادرانه دو کشور، راهکارهای تقویت و توسعه این روابط در زمینه‌های مختلف و مسائل دارای اهتمام مشترک و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی است.

انتهای پیام/م

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : توصیه «بن جاسم» به اعراب: فرصت گفت‌وگو با ایران تکرار نشدنی است

توصیه «بن جاسم» به اعراب: فرصت گفت‌وگو با ایران تکرار نشدنی است

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش