• Home
  • تهدید آمریکا علیه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با سوریه

تهدید آمریکا علیه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با سوریهبه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته “جویی هود”، واشنگتن از “عدم تغییر رفتار” بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه ناراضی است.

این اظهارات مایه شگفتی نیست چرا که هدف اولیه حضور غیرقانونی ایالات متحده در این کشور، سرنگونی حکومت اسد و انتصاب دولتی به نفع واشنگتن بوده است.

براساس گزارش شبکه خبری العربیه، جویی هود تاکید کرد که چنانچه کشورهای عربی مسیر عادی‌سازی روابط با سوریه را انتخاب کنند، آنها با خطر فشار اقتصادی از سوی آمریکا مواجه خواهند شد.

تحریم‌ها و محدودیت‌های اقتصادی آمریکا مانعی مقابل کشورها برای برقراری دوباره روابط با جمهوری عربی سوریه بوده است. با این حال، امارات و بحرین در سال ۲۰۱۹ سفارتهایشان را در دمشق بازگشایی کردند و عمان در سال ۲۰۲۰ سفیرش را به سوریه بازگرداند.

معاون امور خاورنزدیک وزیر خارجه آمریکا گفت: همچنین این نکته را اضافه میکنم که ما تحریم‌های قانون سزار را داریم. این قانونی است که از حمایت گسترده و دوحزبی کنگره برخوردار است و دولت بایدن آن را دنبال خواهد کرد. بنابراین دولتها و کسب و کارها لازم است احتیاط کنند که تعامل‌های پیشنهادی آنها، آنها را در معرض تحریم‌های بالقوه از سوی ایالات متحده طبق این قانون قرار ندهد.

۳۱۱۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تهدید آمریکا علیه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با سوریه

تهدید آمریکا علیه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با سوریه