چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تلاش مسئولان برای حل مشکلات حوزه صنعت و بانکی/ ضرورت توجه به قم

تلاش مسئولان برای حل مشکلات حوزه صنعت و بانکی/ ضرورت توجه به قم


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی عصر پنج‌شنبه در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت که در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به لزوم اولویت دادن به توسعه تجارت با کشورهای اسلامی، افزود: تجارت با کشورهای اسلامی امری ضروری است.

وی گفت: مطالبه مردم حل مشکل صنعت و بانکی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امام جمعه قم با اشاره به لزوم توجه به اقدامات اساسی‌تر در حوزه صنعت، افزود: حوزه علمیه آماده همکاری با این وزارتخانه در خصوص مسائل مربوط به آن و همچنین در زمینه فرهنگ سازی است.

وی بیان کرد: در فصل جدید مدیریت حوزه، طراحی‌های کلان و اسناد بلند مدت مورد توجه قرار گرفته است.

آیت الله اعرافی ضمن بیان اینکه طرح‌های بزرگ و بنیادین در قالب اسناد کلان حوزه ترسیم شده است، افزود: اجرای سند چشم‌انداز این طرح‌ها از سال ۹۸ آغاز می‌شود و تحول در نظام آموزشی حوزه علمیه از جمله اولویت‌های این سند است.

وی با اشاره به افزایش تعداد رشته‌های حوزه علوم اسلامی در حوزه‌ها از ۲۰۰ رشته به ۴۰۰ رشته افزود: فعالیت ۱۰۰ هزار طلبه از ۱۳۰ کشور جهان در قم، وجود ۳۰۰ مؤسسه کوچک و بزرگ فرهنگی و دینی، تدریس ۲۰۰ رشته در حوزه علوم اسلامی و همچنین چاپ ۱۰۰ مجله در حوزه علوم اسلامی و انسانی از جمله فعالیت‌های حوزه علمیه است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، قم را قطب علم دانست و افزود: یک سوم انتشار کتاب در کشور مربوط به قم است.

وی با بیان اینکه خروجی‌های قم در زمینه علوم اسلامی و انسانی در چهل سال گذشته بسیار چشمگیر بوده است، افزود: هشت نهاد مهم اصلی حوزوی از جمله جامعه المصطفی العالمیه، جامعه الزهرا (س) و حوزه علمیه از جمله ظرفیت‌های بزرگ قم هستند.

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم توجه ویژه به استان قم، افزود: توجه به قم به دلیل فرهنگ و علوم دینی و همچنین علوم انسانی و اسلامی امری ضروری است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تلاش مسئولان برای حل مشکلات حوزه صنعت و بانکی/ ضرورت توجه به قم

تلاش مسئولان برای حل مشکلات حوزه صنعت و بانکی/ ضرورت توجه به قم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش