تظاهرات در سرزمین‌های اشغالی علیه فساد «نتانیاهو»

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: تظاهرات در سرزمین‌های اشغالی علیه فساد «نتانیاهو» خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از العالم، نزدیک به هزار نفر از ساکنین تل‌آویو برای نهمین هفته پیاپی، در اعتراض به فساد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) خواستار استعفای نتانیاهو از این سمت و تمام اعضای فاسد کابینه او شدند.

صدها معترض نیز در شهرهای دیگر مانند حیفا، عفوله و «روش پینا» به خیابان‌ها آمدند.

رئیس پلیس سابق تل‌آویو نیز ابراز امیدواری کرد نتانیاهو هرچه زودتر در جریان تحقیقات درباره پرونده‌های فساد مالی، گناهکار شناخته شده و بازداشت شود.

حزب «لیکود» (حزب نتانیاهو و حاکم بر کابینه رژیم صهیونیستی) مانند هفته‌های گذشته با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این تظاهرات، مدعی شد جریان چپگرای سیاسی در اسرائیل، مشغول تفرقه‌افکنی و دو نیم کردن صهیونیست‌ها است.

این در حالی است که نتانیاهو چند هفته قبل به خاطر ۳ پرونده فساد مالی، دریافت رشوه و سوء استفاده از قدرت، برای هفتمین بار مورد بازجویی پلیس قرار گرفت.

نتانیاهو تحت پرونده موسوم به «۱۰۰۰» به دریافت رشوه و کمک‌های مالی غیرقانونی خارجی، تحت پرونده «۲۰۰۰» به سوء استفاده از قدرت و پرداخت رشوه به نشریه «یدیعوت آحارونوت» جهت حمایت و پوشش ویژه و تحت پرونده «۳۰۰۰» به زد و بند در جریان خرید زیردریایی‌های اتمی از آلمان متهم است.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تظاهرات در سرزمین‌های اشغالی علیه فساد «نتانیاهو»

تظاهرات در سرزمین‌های اشغالی علیه فساد «نتانیاهو»

۴ February 2018 | 9:07 am

دوره بازرسی جوش