تشخیص باکتری با استفاده از گوشی هوشمند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: تشخیص باکتری با استفاده از گوشی هوشمند در خبر علمی

به گزارش گروه اخبار علمی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این فناوری در واقع یک تراشه است که درون آن مولکولی موسوم به ۳-MBPA تعبیه شده که قادر است باکتری ها را جذب کرده و با آن‌ها پیوند برقرار کند.
این تراشه درون نمونه‌ای از غذای له شده یا مایعات غوطه ورشده و سپس با لایه‌ای از محلول بافر با PH بالا شسته می شود. این اقدام موادی مانند شکر، چربی ها و پروتئین‌های غذا را از روی تراشه پاک کرده و باکتری‌ها را باقی می‌گذارد.
سپس تراشه درون یک میکروسکوپ نوری که با گوشی‌های هوشمند کار می‌کند، قرار می‌گیرد و یک برنامه تعداد باکتری های موجود روی تراشه را می‌شمارد. این برنامه قادر است تا صد سلول باکتری را در هر میلی‌متر از محلول شناسایی کند.
با وجود این که در روش‌های متداول، شناسایی باکتری های موجود در غذا معمولا حدود دو روز به طول می‌انجامند، استفاده از این شیوه، زمان لازم برای دستیابی به نتیجه را به کمتر از دو ساعت کاهش می‌دهد.
محققان دانشگاه آمهرست ماساچوست امیدوارند با عرضه تجاری این محصول، امکان استفاده از آن توسط آشپزها و امدادگران در مناطق آسیب‌دیده در اثر حوادث، فراهم شود.
علمی (۶)**۹۲۵۹
مترجم: سپیده کاشانی*انتشار: محتشمی پور

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تشخیص باکتری با استفاده از گوشی هوشمند

تشخیص باکتری با استفاده از گوشی هوشمند

۲۶ January 2018 | 7:54 pm

دوره بازرسی جوش