چهارشنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد

ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش ترکیه امروز پنجشنبه درحالی که نیروهای این کشور با نقض منشور ملل متحد به خاک سوریه تجاوز کرده‌اند، اعلام کرد که نیروهای ویژه خود را به پُست های کنترل مشاهده خود در منطقه‌ای در ادلب مستقر کرده است.

بر این اساس، یگان‌های زرهی همراه با نیروهای ویژه از مناطق مختلف ترکیه از طریق منطقه ریحانلی استان هاتای به سوریه منتقل شده‌اند.

فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه همچنین مدعی است چندین سیستم پرتاب موشک را در مرز سوریه مستقر کرده است.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه ساعاتی پیش و در حالی که نیروهای این کشور به خاک سوریه تجاوز کرده‌اند، با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد که ۵۵ نفر از نیروهای سوری را در استان ادلب را از پای درآورده است!

بهانه مُضحک آنکارا در این خصوص استناد به «حق دفاع مشروع» نیروهای متجاوز کشورش در خاک سوریه است!

شایان ذکر است که با پیشروی‌های برق آسای ارتش سوریه در استان ادلب به ویژه در نزدیکی شهر سراقب و نیز غرب و جنوب غرب حلب، دمشق عزم خود را برای آزادسازی همه مناطق از لوث تروریست‌ها و گروه‌های وابسته به ترکیه جزم کرده است.

در همین رابطه، وزارت دفاع ترکیه دوشنبه هفته جاری بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک سوریه در بیانیه‌ای ادعا کرد که ۱۱۵ موضع ارتش سوریه را هدف قرار داده و یک بالگرد ارتش سوریه را هم ساقط کرده است!

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، ۱۰۱ هدف از این مواضع تخریب شده‌اند!

بیانیه وزارت دفاع ترکیه در این باره می‌افزاید: ۳ تانک و ۲ خمپاره‌انداز ارتش سوریه نیز در این حمله مورد هدف قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه در همان روز با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرده بود که در نتیجه شلیک گلوله توسط نیروهای ارتش سوریه ۵ نظامی ترکیه‌ای کشته شده‌اند.

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، این حادثه در یک پُست دیده‌بانی ارتش ترکیه واقع در شهر تفت‌ناز واقع در استان ادلب در خاک سوریه روی داده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد

ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش