شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
ترامپ خواستار توافق سه جانبه کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین شد

ترامپ خواستار توافق سه جانبه کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از عرب نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگو با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه خواستار توافق تسلیحاتی سه جانبه با چین شد.

پیش از این نیز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای روسی خود اعلام کرده بود که هرگونه توافق کنترل تسلیحاتی، به حضور همزمان روسیه و چین منوط شده است.

به گفته وزیر خارجه آمریکا هر گفت‌وگوی آتی کنترل تسلیحات باید بر اساس دیدگاه ترامپ مبنی بر توافق سه جانبه کنترل تسلیحات با حضور چین و روسیه باشد.

همچنین پیشتر نیز روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از مقامات آمریکا در گزارشی گفته بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به کابینه خود دستور داده که در پی تدوین توافق کنترل تسلیحاتی جدید با روسیه و چین باشند.

بر این اساس، ترامپ دستور فوق را به منظور اعمال محدودیت‌های جدید علیه سلاح‌های هسته‌ای روسیه صادر کرده است.

همچنین هدف این توافق، تایید قابلیت‌های نظامی استراتژیک چین اعلام شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ترامپ خواستار توافق سه جانبه کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین شد

ترامپ خواستار توافق سه جانبه کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش