چهارشنبه , ۷ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تدوین دستورالعمل صنعتی‌سازی در مراحل نهایی

تدوین دستورالعمل صنعتی‌سازی در مراحل نهایی


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: یکی از وظایف وزارت راه و شهرسازی و مشخصاً معاونت مسکن و ساختمان موضوع کنترل ساختمان است. بدین معنا نظارت عالیه بر ساخت و سازهای قانونی وظیفه وزارت راه و شهرسازی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از نظارت توسط مهندسان ناظر که بر اساس قانون نظام مهندسی ساختمان وظیفه نظارت بر ساختمان را دارند انجام می‌شود و نظارت عالیه به شکل رندوم، توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

محمودزاده با اشاره به اینکه نظارت رندوم و گزینشی، مدت هاست در استان‌های مختلف انجام می‌شود، اعلام کرد: اخیراً پیشنهادی به وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه در وزارتخانه بتوان دفتری تحت عنوان کنترل ساختمان ایجاد کرد تا بتوان نظارت را جامع‌تر انجام داد، ارائه شده است که با موافقت ضمنی وزیر راه و شهرسازی نیز همراه بوده که هم اکنون بررسی این پیشنهاد در مراحل اداری قرار دارد تا بتوانند مجوز بگیرند و این دفتر احداث شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنین در خصوص صنعتی سازی و مجموعه اقداماتی که در این خصوص انجام شده است، اعلام کرد: یکی از موضوعاتی که در دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از دفاتر زیرمجموعه معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری است، موضوع صنعتی سازی است. هم اکنون، دستورالعمل صنعتی سازی تدوین شده است و با توجه به نظراتی که برخی از کارشناسان در این خصوص داشته اند، در حال اظهارنظر نهایی قرار دارد تا چارچوب‌های آن تعیین و اعلام شود.

شکوفایی صنعتی سازی با اجرای طرح اقدام ملی مسکن

محمودزاده تصریح کرد: صنعتی سازی یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر در صنعت ساختمان است. با صنعتی سازی علاوه بر سرعت دادن به مدت ساخت و تعداد واحدهای احداثی، کیفیت و کارآیی افزایش می‌یابد و موجب رشد اقتصادی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هم اکنون با توجه به طرح اقدام ملی مسکن این بستر برای شکوفایی صنعتی سازی فراهم است.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه صنعت ساختمان که ماه گذشته در تهران برگزار شد با فعالان بخش خصوصی، درباره صنعتی سازی و همکاری برای روند تولید مسکن به ویژه در طرح اقدام ملی رایزنی‌هایی انجام گرفته است که این مذاکرات ادامه دارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی از صنعتی سازی حمایت می‌کند و در نظر است تا با تدوین قوانین و مقررات به شکل ۱۰۰ درصدی به سمت صنعتی سازی گام برداریم.

محمودزاده از ویژگی‌های صنعتی سازی را صرفه جویی در مصالح، انرژی، کاهش زمان ساخت و ساز و بهره وری بالا عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به استانداردهای بین المللی راهی جز صنعتی سازی و مهندسی سازی در حوزه ساخت و ساز وجود ندارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تدوین دستورالعمل صنعتی‌سازی در مراحل نهایی

تدوین دستورالعمل صنعتی‌سازی در مراحل نهایی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش