سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
«تب سرد» دوومیدانی در گرمای تابستان!

«تب سرد» دوومیدانی در گرمای تابستان!


مهری رنجبر:این حال بد را می شود از رکوردهای  دوومیدانی کاران مرد در رقابتهای قهرمانی کشور متوجه شد.مسابقهای که تا چند سال پیش به رغم نبود تماشاگر آن قدر پرشور و با هیجان بود که ناخودآگاه خبرنگاران را به مجموعه ورزشی شیرودی می کشاند. اما حالا نه خبری از شور و هیجان هست و نه رکوردزنی. حتی مدال اورآن آسیا و رکوردداران هم ، انگار که فقط امده اند تا باشند،همین. اتفاقاتی که   ظاهرا خبر از روزهای تاریک دوومیدانی می دهد و در حالی که همه تلاش می کردند تا پایشان به المپیک برسد اما خبری از شوق و ذوق برای سهمیه المپیک هم نیست. هر چند مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی مدعی شده بود دیگر برایش تعداد زیاد سهمیه مهم نیست  و مدال می خواهد و پیش بینی خودش چهار سهمیه بود اما انگار باید به همان تک سهمیه پرتاب دیسک احسان حدادی راضی شود. چرا که با این رکوردها  هیچ امیدی نباید به سهمیه  دیگری داشت.  

حالا رکوردها  از  ضعیف بودن به تکرار رکوردهای نوجوانان و جوانان رسیده است. مسابقه با رکوردهای ضعیف ، جایی برای حاشیه نگذاشته است و همه در نهایت بی انگیزه گی فقط هستند.نمونه اش رکورد ماده ۱۰۰ متر است که سال قبل دونده های نوجوان و جوان ۱۰ ثانیه و۶۳ صدم ثانیه می دویدند اما امسال رضا قاسمی یکی از دونده هایی که قبلا المپیک لندن را تجربه کرده ،با رکورد ۱۰ ثانیه و ۶۳ صدم ثانیه اول شده است. بهنام شیری نائب قهرمان پرتاب دیسک آسیا که وقتی زیر نظر هادی سپهرزاد کار می کرد مدال آسیا گرفت، در مجموعه آفتاب انقلاب پرتابی بهتر از ۵۵ متر و۸۴ سانتیمتر  نداشت. پرتابگری که مجید کیهانی خیلی به او امیدوار بود و حتی شیری را آلترناتیو احسان حدادی می دانست. اما ظاهرا او به خاطر ازدواج مجبور است کار کند . در ماده پرتاب وزنه سال قبل ۵-۶ نفر بالای ۱۹ متر می انداختند اما حالا چه  محمدرضا طیبی با رکورد ۱۸ متر و ۵۶ سانتیمتر اول شده است.

محمد ارزنده رکورددار پرش طول بعداز حدود دوسال دوری ،امسال پرید. اما با رکورد ۷ متر و۱۰ سانتیمتر نفر پنجم شد. خودش معتقد است برگشته تا به  المپیک ۲۰۲۰ برود:« من بعداز دو سال برگشتم به امید روزی که کیهانی بورد و البته برای سهمیه المپیک استارت بزنم. من با تمرین دوماهه بعداز دو سال دوری ۷ متر و ۱۰ سانتیمتر پریدم. » او معتقد است دوومیدانی بدترین روزهایش را سرمی کند:« با این رکوردها دوومیدانی به ۲۰ سال قبل برگشته است. ۳۶۳ روز مانده به المپیک  همه دنیا یکسال طلایی را دارند و دنیال بهترین نتیجه هستند و بچه های ما خانه نشین هستند و آواره.»

۲۵۱ ۲۵۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : «تب سرد» دوومیدانی در گرمای تابستان!

«تب سرد» دوومیدانی در گرمای تابستان!

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش