پنج شنبه , ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
تبعیض در حق زنان شاغل سیاه‌پوست، موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

تبعیض در حق زنان شاغل سیاه‌پوست، موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، در حالی که رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌های ماه‌های اخیر درباره افزایش حملات نژادپرستانه هشدار داده‌اند، حالا موضوع تبعیض علیه زنان شاغل سیاه پوست در آمریکا خبرساز شده است.

فعالان اجتماعی و گروه‌های حقوق بشر در آمریکا به منظور مقابله با تبعیض‌ها علیه زنان سیاه پوست، روز هفتم آگوست را به عنوان «روز پرداخت حقوق برابر به زنان سیاه پوست» برگزیدند تا با این کار توجهات را به یکی دیگر از جنبه‌های نژادپرستی در آمریکا جلب کنند.

طبق گزارش‌ها، در آمریکا در ازای زمان و کار یکسان، پرداخت به زنان کمتر از مردان و به زنان سیاهپوست کمتر از زنان سفید پوست صورت می‌گیرد.

پایگاه «فورچون» در این باره گزارش داد: «هفتم آگوست روزی است که برای برجسته کردن شکاف پرداخت حقوق بین زنان سیاه پوست و مردان سفیدپوست انتخاب شد. به طور متوسط حقوق ۱۹ ماهه یک زن سیاه پوست به اندازه حقوق ۱۲ ماه یک مرد سفیدپوست است».

این رسانه آمریکایی ادامه داد: «در ماه آوریل، روزی به عنوان روز پرداخت برابر حقوق برگزار می‌شود اما باید این حقیقت را درنظر گرفت که بطور کلی زنان سیاه پوست بسیار کمتر از دیگر زنان حقوق دریافت می‌کنند. به طور کلی، در برابر هر یک دلار دریافتی مردان، زنان ۸۰ سنت دریافت می‌کنند اما زنان سیاه پوست ۶۳ سنت دریافت می‌کنند».

نتیجه بررسی «بنیاد تحقیقات درباره سیاستگذاری زنان» در آمریکا نشان می‌دهد که حقوق دریافتی زنان سیاه پوست ۳۸ درصد کمتر از مردان سفیدپوست و ۲۱ درصد کمتر از زنان سفیدپوست است و این شکاف در حال بیشتر شدن است».

«مرکز ملی حقوقی زنان» در آمریکا هم در گزارشی تحقیقی اعلام کرد، شکاف بین زنان سیاه پوست و مردان سفیدپوست طی دوره ۴۰ ساله شغلی باعث می‌شود که زن سیاه پوست سالیانه مبلغ ۸۵۰ هزار دلار کمتر از مرد سفیدپوست دریافت کند.

جنبه دیگر تحقیقات درباره شکاف پرداختی در آمریکا، نشان می‌دهد که تفاوت آشکاری بین دختران و پسران در خانواده‌های آمریکایی دیده می‌‎شود.

بنا بر گزارش‌ها و تحقیقات، والدین در آمریکا معمولا به پسران خود دو برابر بیشتر دختران، «پول تو جیبی» می‌دهند.

انتشار گزارش‌های مختلف درباره موضوع پرداخت برابر به زنان سیاهپوست در آمریکا سبب شد که هفتم آگوست برای چندین ساعت، این موضوع یکی از ترند‌های توئیتر تبدیل شود و حتی سه ساعت پشت سر هم، ترند اول توئیتر در آمریکا شود.


ترند توئیتر در آمریکا

 

انتهای پیام/م

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تبعیض در حق زنان شاغل سیاه‌پوست، موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

تبعیض در حق زنان شاغل سیاه‌پوست، موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی در آمریکا

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش