دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
تاکید لاوروف بر لزوم بهبود روابط ایران با کشورهای عربی

تاکید لاوروف بر لزوم بهبود روابط ایران با کشورهای عربی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، وزیر خارجه روسیه  حاضر در پنجمین  «انجمن همکاری‌های روسیه-عرب» که  سه شنبه با شرکت وزرای خارجه ۱۴ کشور عربی در مسکو برگزار شد، بر لزوم  بهبود روابط ایران با کشورهای عرب منطقه تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در نشست مطبوعاتی بعد  از اتمام  این جلسه گفت که  شرکت کنندگان در این نشست  بر لزوم بکارگیری روش‌های دیپلماتیک جهت کاهش تنش در خاورمیانه تاکید کردند.

 وزیر خارجه روسیه در ادامه بر دیدگاه  مشترک حاضران در زمینه عدم دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورهای منطقه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر اشاره کرد.

 لاوروف همچنین گفت که کشورهای شرکت کننده در این نشست بر پایبندی‌شان به راه حل دو کشوری در زمینه حل تنش فلسطین-اسرائیل تاکید کردند.

 


تصویری از نشست همکاری‌های روسیه-عرب

 

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در بخش دیگر سخنان خود بر اهمیت عادی شدن روابط ایران با (برخی) کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تاکید کرد.

به نوشته آناتولی،  «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان که از جمله حاضران در این نشست بود، ضمن اشاره به بحث در زمینه چالش  فلسطین با رژیم صهیونیستی و اهمیت حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در لیبی، درباره سفیر آتی رئیس جمهور روسیه به کشورش گفت: «در تلاش جهت نهایی کردن تاریخ این سفر هستیم.»

 انتهای پیام/

 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : تاکید لاوروف بر لزوم بهبود روابط ایران با کشورهای عربی

تاکید لاوروف بر لزوم بهبود روابط ایران با کشورهای عربی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش