• Home
  • تاکید بر تعقیب قضایی افراد بحران ساز در کشت محصولات آب دوست لرستان

تاکید بر تعقیب قضایی افراد بحران ساز در کشت محصولات آب دوست لرستانبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین لرستان، جلسه بررسی مسائل و مشکلات منابع آب و برق استان به ریاست داریوش حسن‌نژاد مدیرعامل آب منطقه‌ای و باحضور مدیران عامل صنعت آب و برق، رئیس سازمان جهاد و کشاورزی و رئیس سازمان صمت لرستان و … به میزبانی آب منطقه‌ای لرستان برگزار گردید.

 در این جلسه مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش بارندگیها در سال آبی آتی و نگرانی از ادامه دار بودن خشکسالی در استان افزود : باتوجه به شرایط امروز که اکثر سدهای استان امکان آبگیری مناسب و کافی را نخواهند داشت و  متوسط افت تراز آبهای زیرزمینی لرستان نسبت به سال گذشته به ۲متر رسیده است”اگر کلیه دستگاه‌های دولتی، دانشگاه ها وتشکل های مردم نهاد ،اصحاب رسانه، صداوسیما، تعاونیهای آب بران و بویژه کشاورزان لرستانی برای بهبود وضعیت در کنار ما نباشند، در آینده بسیار نزدیک لرستان متحمل آسیب و خسارات جبران ناپذیری می‌شود.

داریوش حسن‌نژاد با ابراز نگرانی ازحال بد آب در لرستان گفت :پدیده خشکسالی پیامدهای مختلفی در ابعاد اقتصادی و اجتماعی در استان بدنبال داشته و خسارات مالی فراوانی نیز متوجه کشاورزان و دامداران شده است. بنابراین باید شرایط فعلی را با بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های موجود مدیریت کرد تا مشکلات به کمترین میزان کاهش یابد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان اضافه کرد : پیش بینی ما این است که امسال امکان آبگیری سد مروک شهرستان دورود با وجود سد کمال صالح در بالادست و خشکسالی های پیش رو وجود ندارد که باید این چالش راهم در نظر گرفت .

حسن‌نژاد بیشترین انحراف از الگوی کشت و تخلفات در رابطه با کشت محصولات آب‌دوست را مربوط به منطقه پل هرو تا بخش چغلوندی و بیرانشهر و شهرستان‌های دورود، نورآباد و چگنی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: افراد بحران ساز که عامل ورود غیر بومی‌ها به استان و توسعه کاشت محصولات آب‌دوست بوده‌اند باید شناسایی و مورد تعقیب دستگاه قضایی قرار گیرند چراکه بحران آب در لرستان بسیار جدی است.

داریوش حسن‌نژاد در پایان مهم‌ترین راهکار مدیریت منابع آبی در شرایط کنونی کشور را صرفه جویی در مصرف آب شرب، جلوگیری از اضافه برداشت ،  برداشت‌های غیرقانونی و نصب کنتورهای هوشمند دانست و گفت : ۱۳۱۰ چاه غیرمجاز در لرستان شناسایی شده که پر کردن چاه‌های عمیق در اولویت شورای تامین استان قرار داشته و اقدامات لازم برای برخورد با متخلفین برابر قانون اعمال خواهد شد .

۴۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : تاکید بر تعقیب قضایی افراد بحران ساز در کشت محصولات آب دوست لرستان

تاکید بر تعقیب قضایی افراد بحران ساز در کشت محصولات آب دوست لرستان