شنبه , ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تاکید «باخ» بر برگزاری قطعی المپیک بود

تاکید «باخ» بر برگزاری قطعی المپیک بود


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، نصرالله سجادی از جمله افراد حاضر در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک بود که امروز در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

سجادی که سرپرست کاروان ایران برای بازی‌های المپیک است در این مجمع در مورد آخرین وضعیت کاروان ایران برای اعزام به توکیو توضیح داد و گفت: طی ١٠ ماه گذشته جلسات متعددی با روسای فدراسیون‌ها در ارتباط با وضعیت ورزشکارانشان داشتیم، نماینده وزارت ورزش هم در نشست‌ها حضور داشته است.

وی ادامه داد: جمع بندی این نشست‌ها در ستاد عالی طرح و خوشبختانه تصمیمات خوبی برای رشته‌ها اتخاذ شده است.

سجادی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر تماس‌های متوالی با کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان بازی‌ها داشتیم، خاطرنشان کرد: اخیراً هم نشست وبیناری با کنندگان بازی‌ها و سرپرستان دیگر کشورها داشتیم، گزارش فعالیت‌های مختلف در این نشست ارائه و بر برگزاری بازی‌ها تاکید شد.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو تاکید کرد که نتیجه این نشست‌ها به نمایندگان فدراسیون‌ها ارائه شد تا آنها هم در جریان قرار بگیرند.

سجادی با بیان اینکه جمعه گذشته و به دنبال اخبار منتشر شده مبنی بر لغو المپیک، تماسی با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک داشتم، گفت: تاکید باخ هم مبنی بر برگزاری قطعی المپیک بود.

به گفته وی، توماس باخ با دفتر نخست وزیر ژاپن هم داشته و از طرف وی هم نسبت به برگزاری قطعی المپیک اطمینان حاصل پیدا کرده است.

سجادی با بیان اینکه در تماس با تومان باخ موضوع قرنطینه هم مطرح شد، ادامه داد: بر این مسئله تاکید شد که همه شرکت کنندگان باید تست سریع کرونا بدهند و همه باید واکسیناسیون شده باشند.

وی با بیان اینکه کمیته بین المللی المپیک تاکیدی بر ارائه واکسن به کشورها ندارد، تاکید کرد: در واقع IOC این مسئله را به دولت‌ها موکول می‌کند اما در صورت لزوم با همکاری سازمان‌بهداشت جهانی این کار انجام می‌شود و در دو نوبت هزینه واکسن را به کمیته‌ها ارسال می کند.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو تصریح کرد: اگر شرایط فعلی حاکم باشد و یا کمی حادتر باشد عزم بر برگزاری المپیک است و تاکید داریم ورزشکاران و مربیان و همه کسانی که در اردوها هستند باید آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: تاکید «باخ» بر برگزاری قطعی المپیک بود

تاکید «باخ» بر برگزاری قطعی المپیک بود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش