سه شنبه , ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
تامین ذخیره «کیت نمونه‌گیری» در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

تامین ذخیره «کیت نمونه‌گیری» در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، برگزاری سی و دومین دوره بازی‌های المپیک در مردادماه سال آینده و اعزام کاروان پاک به این دوره بازی‌ها، ملزم به کنترل دوپینگ ورزشکاران است که نمونه گیری یکی از مهمترین بخش‌های آن به حساب می‌آید.

گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران نیازمند در اختیار داشتن به اندازه «کیت» نمونه گیری است در حالی که طی ماه‌های گذشته افزایش قیمت دلار، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را برای خریداری کیت و متعلقاتش با مشکل مواجه کرده بود تا آنجا که منجر به درخواست فدراسیون پزشکی ورزشی از وزارت ورزش برای حمایت مالی در این زمینه هم شد.

با حمایت‌های صورت گرفته اما کیت‌های مورد نیاز ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از سوئیس خریداری شده و به زودی در اختیار این نهاد قرار می‌گیرد. بدین ترتیب ذخیره «کیت نمونه گیری» برای دو سال آینده تامین شده است. بنابراین نادو از این حیث مشکلی برای کنترل دوپینگ ورزشکاران و به خصوص المپین ها ندارد.

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ معمولاً در فاصله نزدیک به رویدادی مانند بازی‌های المپیک حجم نمونه گیری از ورزشکاران را با هدف ارزیابی مداوم وضعیت ورزشکاران المپیکی افزایش می‌دهد طوری که معمولاً بین ۲ تا ۳ باز از هر یک از آنها نمونه گیری می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: تامین ذخیره «کیت نمونه‌گیری» در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

تامین ذخیره «کیت نمونه‌گیری» در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش