چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
تازه‌های کرونایی جهان؛ بیش از ۱۶ و نیم میلیون نفر در جنگ با کوویدـ۱۹

تازه‌های کرونایی جهان؛ بیش از ۱۶ و نیم میلیون نفر در جنگ با کوویدـ۱۹

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین،  آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی و مکزیک همچنان رده های اول تا ششم کشورهای پرابتلا و پر مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

در حالی که برای چندمین روز متوالی آمریکا تعداد مبتلایانش از مرز ۷۰هزار تن در شبانه روز فراتر رفته بود شب گذشته این کشور شاهد روند کاهشی بود. آمریکا شب گذشته ۵۶,۱۳۰ مورد ابتلای جدید و ۴۵۰ مورد فوتی را ثبت کرد که آمار مرگ و میر نیز نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است. به گزارش سی ان بی سی، همزمان این کشور از رونمایی بسته حمایتی جدید خبر داده است. بر این اساس، استیون منوچین با تمجید از حمایت نمایندگان مجلس سنا از بسته حمایتی جدید دولت گفت که بسته جدید نهایی شده و یک تریلیون دلار اعتبار برای آن تخصیص داده شده است. وزیر خزانه داری آمریکا از نمایندگان دموکرات کنگره خواست تا با همکاری نمایندگان جمهوری خواه این لایحه را به تایید نهایی برسانند. 

شبیه به بسته حمایتی قبلی، یارانه نقدی ۱۲۰۰ دلاری به شهروندان آمریکایی پرداخت خواهد شد و تخفیفاتی برای پرداخت بیمه بیکاری شاغلین در نظر گرفته شده است. منوچین با بیان اینکه امکان رسیدن به یک توافق سریع با دموکرات ها در خصوص اجرایی شدن این بسته وجود دارد، تسریع در اجرای این بسته را برای اقتصاد آمریکا بسیار مفید دانست و افزود دلیل برای معطل شدن بیشتر نمی بیند. 

در سویی دیگر روز دوشنبه ۳۰ هزارداوطلب آمریکایی آستین بالا زدند تا واکسن آزمایشی کرونا، تولید مشترک سازمان ملّی بهداشت و شرکت مُدرنای ایالات متحده، روی آنها امتحان شود. این فاز سوم و آخرین مرحله آزمایش این واکسن روی انسان است. به گزارش اِن پی آر، این مرحله که فاز سوم و آخر نام دارد برای میزان اثربخشی آن اجرا می شود. بدین منظور که آیا تزریق این واکسن از ابتلا به مریضی پیشگیری می کند یا خیر. به نوشته یورونیوز، بیش از ۱۵۰ هزار نفر برای آزمایش داوطلبانه واکسن مدرنای ایالت متحده آمریکا در فاز سوم، به‌شکل آنلاین ثبت نام کرده بودند. پژوهشگران آمریکایی می‌گویند این آزمایش‌ها باید روی داوطلبانی از نژادهای مختلف و نیز در سنین متفاوت صورت بگیرد. برای روشن شدن نتیجه، دانشمندان آمریکایی داوطلبان را به دو گروه تقسیم کرده، به گروه نخست واکسن واقعی و به گروه دوم «غیرواکسن» تزریق می‌کنند، در حالی‌که داوطلبان خود نمی‌دانند کدامیک به آنها تزریق شده است.دانشمندان سپس تمامی داوطلبان را، در هفته‌های بعد از تزریق، به‌دقّت زیر نظر می‌گیرند تا ببینند بدن این افراد، به‌ویژه در مناطقی که شیوع ویروس بالاست، چه واکنشی به بیماری نشان می‌دهد.

در خبری دیگر  کاخ سفید اعلام کرد که «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به کرونا مبتلا شده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اوبرایان خودش را قرنطینه کرده و از محلی امن کارش را انجام می‌دهد.اوبرایان چند روز پیش به پاریس سفر و با همتایان فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی خودش دیدار کرده بود.

تا لحظه ثبت این گزارش، با شناسایی۳۵,۲۱۳  مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۴,۴۰۷,۰۵۲  تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز۲۸۲  تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تلفات کلی این کشور به ۱۵۰,۱۳۰  تن می رسد.

برزیل

اوضاع در دومین کشور آلوده جهان همچنان وخیم است. روز گذشته این کشور ۲۳,۴۶۷ مورد ابتلای جدید و ۵۵۶ مورد فوتی را ثبت کرده است. در آخرین آمار نیز با شناسایی۳,۸۹۷  مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۲,۴۲۳,۷۹۸ تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز۷۹  تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تلفات کلی این کشور به ۸۷,۱۳۱  تن می رسد.

ایالت سائوپائولو به عنوان مرکز تجاری برزیل که حدود ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد، بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است. ۴۸۳٫۹۸۲ نفر در این ایالت به کرونا مبتلا شده و ۲۱٫۶۰۶ تن نیز بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

تاکنون۱,۶۳۴,۲۷۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، به کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین تبدیل شده است.

هند

به گزارش دِ هیندو نارندرا مودی نخست وزیر این کشور روز دوشنبه در گفتگویی تلویزیونی خطاب به مردمش گفت که هند در قیاس با کشورهای دیگر از وضعیت مناسبتری در خصوص مقابله با ویروس کرونا برخوردار است. وی اظهار داشت که هند با گام ها سریع در حال توسعه و گسترش زیر ساخت های سلامت در دوره همه گیری بیماری کووید ۱۹ است. مودی همچنین گفته است در حالی که در ماه ژانویه تنها یک مرکز تست گیری برای بیماری کووید۱۹ وجود داشت این رقم در حال حاضر به ۱۳۰۰ مرکز رسیده است  ور در روز بیش از ۳۰۰هزار ماسک N95 در این کشور تولید می شود. مودی همچنین گفته است که ۱۱هزار مراکز مربوط به کرونا در هند وجود دارد  و همچنین ۱٫۱ میلیون تخت برای قرنطینه افراد موجود است.

گفتنی است که هند روز گذشته ۵۰,۵۲۵ مورد ابتلای جدید و ۷۱۶ مورد فوت را تجربه کرد. در آخرین آمار نیز با شناسایی ۴۶,۳۶۷ مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۱,۴۸۲,۳۸۶ تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز۶۳۶  تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تلفات کلی این کشور به ۳۳,۴۴۸  تن می رسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (دوشنبه) گزارش داد که تعداد موارد شناسایی جدید عفونت ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته ۵ هزار ۶۳۵ نفر افزایش یافته و بدین ترتیب تعداد کل موارد ابتلا به کووید-۱۹ در روسیه به ۸۱۸ هزار و ۱۲۰ نفر رسیده استبر اساس این اطلاعات، رشد روزانه آلودگی برای ششمین روز متوالی است که از ۰٫۷ درصد تجاوز نکرده است. بطور خاص طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹۴ مورد جدید در شهر مسکو، ۲۵۲ مورد در منطقه سه‌وردلوفسک، ۱۸۸ مورد در منطقه نیژنی نوگوراد، ۱۸۸ مورد در منطقه خودمختار خانتی و ۱۷۲ مورد در سن‌پترزبورگ مشاهده شده است.

این ستاد یادآور شد که در حال حاضر ۲۰۱ هزار و ۴۳۷ شهروند روسی به دلیل ابتا به عفونت کرونا همچنان تحت درمان قرار دارند. البته تعداد بیمارانی که طی روز گذشته بهبود یافتند، ۳ هزار و ۷۹ نفر افزایش یافت تا تعداد کلی موارد بهبود بیماران در روسیه به ۶۰۳ هزار و ۳۲۹ نفر برسد. نسبت افراد درمان شده تقریبا ۷۴ درصد از کل افراد آلوده به این عفونت است.

بطور خاص، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۴ بیمار در منطقه مسکو، ۲۶۴ بیمار در شهر مسکو، ۱۸۸ نفر در منطقه کراسنویارسک، ۱۴۴ نفر در منطقه سه‌وردلوفسک و  ۱۲۸ بیمار هم در منطقه خودمختار خانتی پس از بهبودی، از بیمارستان‌ها مرخص شدند.طبق این داده‌ها، در عین حال تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا طی یک روز گذشته ۸۵ مورد بود تا در مجموع تعداد قربانیان کرونا در روسیه به ۱۳ هزار و ۳۵۴ نفر افزایش یابد.موارد فوت بیماران ۱٫۶۳ درصد از کل آلوده شدگان به ویروس کرونا در روسیه است.در طول روز گذشته، ۱۳ بیمار در شهر مسکو، ۱۰ نفر در سن‌پترزبورگ، نه نفر در منطقه مسکو، شش نفر در منطقه نوواسیبیرسک و در برخی دیگر از مناطق روسیه، هرکدام کمتر از ۴ بیمار جان باختند.

در عین حال، سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه نیز امروز اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور، در مجموع بیش از ۲۷٫۱ میلیون آزمایش برای تشخیص این عفونت انجام شده است.طبق این اطلاعات، تنها طی یک روز گذشته ۲۳۹ هزار آزمایش انجام شده و به دلیل سوء ظن به آلودگی به ویروس کرونا، همچنان ۲۶۳ هزار و ۷۵۹ نفر تحت نظارت پزشکی باقی مانده‌اند.

مکزیک

به گزارش آناتولی، وزارت بهداشت مکزیک نیز از افزایش ۳۰۶ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در طول یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۴۳ هزار و ۶۸۰ نفر رسیده است.

همچنین با ابتلای ۵ هزار و ۴۸۰ تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به ۳۹۰ هزار و ۵۱۶ نفر افزایش یافته است.

تاکنون ۲۵۱ هزار و ۵۰۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند.

اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید

عراق 

به گزارش «بغداد الیوم»، وزارت بهداشت و محیط زیست عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ هزار و ۱۴۱ آزمایش دیگر در رابطه با نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) در آزمایشگاه های مختلف انجام شده تا مجموع نمونه های آزمایش شده در سراسر این کشور از آغاز شیوع ویروس تاکنون به ۹۲۹ هزار و ۸۳۹ مورد افزایش یابد.

وزارت بهداشت عراق در ادامه بیانیه خود تاکید کرده که بر اساس نتایج آزمایش های صورت گرفته طی ۲۴ ساعت گذشته ، دو هزار و ۵۵۳ مورد دیگر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده و در نتیجه آن نیز شمار افراد مبتلا به ۱۱۲ هزار و ۵۸۵ نفر افزایش یافته است.

در بیانیه این وزارتخانه همچنین آمده که ۹۶ تن دیگر از مبتلایان به نسل جدید ویروس کرونا در عراق، در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند تا آمار کلی مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس در این کشور به چهار هزار و ۴۵۸ مورد افزایش پیدا کند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت عراق، با بهبودی هزار و ۹۲۷ مبتلای دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته نیز شمار افراد بهبود یافته از بیماری کرونا در این کشور به ۷۷ هزار و ۱۴۴ نفر یعنی ۶۸.۵ درصد مجموع مبتلایان افزایش یافته در حالی که هم اکنون ۳۰ هزار و ۹۸۳ مبتلای دیگر بستری هستند و ۴۱۵ تن از آنها نیز در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

عربستان

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان تازه ترین آمار کرونا در این کشور را اعلام کرد. بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته ۱,۹۹۳ مورد ابتلای جدید شناسایی شده است که با این حساب تعداد کلی مبتلایان در این کشور به رقم ۲۶۸,۹۳۴ می رسد. بر اساس گزارش وزارت بهداشت عربستان در شبانه روز گذشته ۲۷ تن نیز جان باختند که با این مقدار افزایش شمار کلی تلفات در این کشور به ۲,۷۶۰ می رسد. گفتنی است شمار بهبود یافتگان این کشور به ۲۲۲٫۹۳۶ رسیده است و حال ۲۱۲۶ تن وخیم گزارش شده است.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمارها گفت: از دیروز تا امروز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۳۶ نفر از آنها بستری شدند.

وی با اعلام این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

لاری با بیان این که خوشبختانه تا کنون ۲۵۵ هزار و ۱۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود: متاسفانه ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: تا کنون دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۵۳۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی با بیان این که همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

رهایی ترامپ برزیل از بند کرونا/اعتراف دیرهنگام انگلیس درباره مدیریت کرونا

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : تازه‌های کرونایی جهان؛ بیش از ۱۶ و نیم میلیون نفر در جنگ با کوویدـ۱۹

تازه‌های کرونایی جهان؛ بیش از ۱۶ و نیم میلیون نفر در جنگ با کوویدـ۱۹

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش