سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
تاخیر۶ماهه درتخصیص ارزمواداولیه شیرخشک/ارز ۴۲۰۰تومانی راحذف کنید

تاخیر۶ماهه درتخصیص ارزمواداولیه شیرخشک/ارز ۴۲۰۰تومانی راحذف کنید


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نامه‌ای به مدیرکل حراست سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه شرکت‌های عضو این انجمن بعد از گذشت شش ماه موفق به دریافت ارز برای واردات مواد اولیه شیرخشک نشده‌اند، خواستار رسیدگی فوری به این مساله شد و درباره تعطیلی کارخانجات به دلیل کمبود مواد اولیه هشدار داد، این انجمن همچنین اخیراً در نامه دیگری به رئیس سازمان غذا و دارو، آمادگی خود را برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرده و خواستار حذف آن شده بود.

متن نامه انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد به حراست سازمان غذا و دارو به این شرح است:

احتراماً، به استحضار می‌رساند ماه گذشته لیستی از سازمان غذا و دارو در مورد تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به مواد اولیه شیرخشک اطفال به بانک مرکزی ارسال شده ولی در عمل، تخصیص ارزی اتفاق نیفتاده است.

لازم به ذکر است نیمی از شرکت‌های عضو این انجمن پس از گذشت ۶ ماه هنوز موفق به دریافت ارز نشده و نیمی دیگر هم که مشمول شده‌اند عملاً هنوز موفق به دریافت آن از بانک مرکزی نشده‌اند.

علیهذا با توجه به نگرانی شرکت‌ها مبنی بر اتمام مواد اولیه موجود در انبارها و به تبع آن عدم تولید محصول استراتژیک شیرخشک اطفال و بیم تعطیلی کارخانجات، خواهشمند است اقدامات مقتضی را در این خصوص مبذول فرمائید.

۱.۵ میلیون یورو مواد اولیه در گمرکات در شرف فساد است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، هفته گذشته رئیس انجمن شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر گفته بود: ١.۵ میلیون یورو مواد اولیه تولید شیرخشک نوزاد در گمرکات دپو شده و در حال از بین رفتن است.

به گفته هانی تحویل زاده، تغییر کد تعرفه‌ای این محصولات و انتقال آنها به گروه کالایی دو موجب این اتفاقات شده و مقصر تمام آنها نیز سازمان غذا و دارو و وزارت صمت است.(جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک نیز در واکنش به اظهارات تحویل زاده، ضمن تأیید موارد مذکور، اعلام کرد ۵۰۰ میلیون تن مواد اولیه تولید شیر خشک از طریق گمرک شهید رجایی بندر عباس وارد کشور شده است که بخشی از آن با درخواست صاحب کالا به دلیل شرایط نامناسب جوی بندر عباس به گمرک مشهد ترانزیت شده است. این کالا در گروه کالایی یکم و مشمول ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی بوده که پس از رسیدن به کشور، به گروه ۲۵ و بعد گروه ۲۷ تغییر یافته است.

وی ادامه داد: مکاتبات متعددی برای تغییر اولویت این کالا بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تخصیص ارز ترجیحی صورت پذیرفته، اما هنوز این درخواست مورد پذیرش وزارت صمت قرار نگرفته است و بنابراین هنوز ثبت سفارشی برای آن صادر نشده تا به گمرک اظهار شود. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : تاخیر۶ماهه درتخصیص ارزمواداولیه شیرخشک/ارز ۴۲۰۰تومانی راحذف کنید

تاخیر۶ماهه درتخصیص ارزمواداولیه شیرخشک/ارز ۴۲۰۰تومانی راحذف کنید

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش