جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
بیکاری هفتگی آمریکا پایین‌ترین رکورد دوره کرونا را ثبت کرد

بیکاری هفتگی آمریکا پایین‌ترین رکورد دوره کرونا را ثبت کرد


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از واشنگتن پست، بیکاری هفتگی آمریکا با کاهش اندکی نسبت به هفته گذشته روبرو شد و نشان داد ریکاوری اقتصادی این کشور در حال قدرت گرفتن است.

طبق گزارش جدید وزارت کار تعداد افرادی که در هفته گذشته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رسانده‌اند به ۵۵۳ هزار نفر رسیده است.

این آمار نسبت به یک هفته قبل ۱۳ هزار نفر کاهش یافته و حالا نرخ بیکاری تحت پوشش بیمه به ۲.۶ درصد افت کرده است.

گسترش واکسیناسیون عمومی در آمریکا در کنار برداشتن محدودیت‌های قرنطینه‌ای و گرم شدن هوا بازار کار این کشور را تقویت کرده است.

روند کاهش تعداد بیکاران هفتگی آمریکا از اوایل ماه آوریل شروع شد؛ در آن هفته ۱۷۵ هزار نفر به صورت غیرمنتظره از آمار بیکاران کاسته شد.

حال با توجه به شرایط موجود کارشناسان معتقدند این روند ادامه خواهد داشت.

با این همه همچنان بیش از ۱۷ میلیون آمریکایی از برنامه‌های مختلف حمایت از بیکاری استفاده می‌کنند و آمار بیکاری هفتگی همچنان فاصله زیادی با میانگین بیکاری ۲۱۸ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ و قبل از آغاز پاندمی کرونا دارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : بیکاری هفتگی آمریکا پایین‌ترین رکورد دوره کرونا را ثبت کرد

بیکاری هفتگی آمریکا پایین‌ترین رکورد دوره کرونا را ثبت کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش