شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند

بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، سورنا ستاری عصر سه شنبه در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید در استانداری گیلان با اشاره به اینکه معتقدیم توسعه در هر بخش درون زا است، اظهار کرد: توسعه در کشور و استان باید با توجه به توانمندی‌های داخلی انجام شود در این زمینه نیازمند بهره گیری از نیروی انسانی متخصص هستیم که خوشبختانه ایران و استان گیلان از این نظر بسیار غنی هستند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های توسعه باید بر مبنای بهره گیری از جوانان خلاق تهیه و تدوین شود، افزود: یکی از مهم‌ترین رسالت‌ها و رویکردهای دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های استان گیلان باید حل معضلات و مسائل مردم باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید با دانش بومی مشکلات هر منطقه حل شود، گفت: دانشگاه‌ها باید با بومی سازی به دنبال حل مشکلات استان گیلان باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه ورود نفت به اقتصاد ایران اشتباهی بزرگی بود که سبب نابودی ارزش آفرینی و کارآفرینی در کشور شد، تصریح کرد: یکی دیگر از بزرگترین خیانت‌هایی که در حق فرزندان ایران زمین انجام شده استخدام در دستگاه‌های دولتی است زیرا سبب شده تا قدرت نوآوری، کار آفرینی و خلاقیت از جوانان گرفته شود.

لازمه حفظ نخبگان در استان‌ها رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان است

ستاری با اشاره به اینکه توسعه هر کشور به نیروی انسانی آن وابسته بوده و سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پژوهش وظیفه دولت‌ها است، بیان کرد: دولت باید در پروژه‌هایی که در آینده ثمربخش است سرمایه گذاری کند اما بومی سازی این پروژه‌ها بر عهده متخصصان هر استان است.

وی با بیان اینکه هیچ محصولی از پژوهش بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی نتیجه بخش نخواهد بود، ادامه داد: لازمه انجام این کار توجه به اکوسیستم فناوری است لذا بخش خصوصی باید در پژوهش‌ها سرمایه گذاری کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اقتصاد دانش بنیان و با بیان اینکه در این نوع از اقتصاد اصل مهم میزان سرمایه گذاری دولت‌ها است، گفت: دولت باید در این بخش در زیرساخت‌های پژوهش سرمایه گذاری کند تا توسعه در داخل رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان بسیار توانمندی داریم که جوانان نخبه را جذب کرده‌اند، افزود: امروز بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می‌کنند.

ستاری با اشاره به بازگشت بسیاری از نخبگان گیلانی به استان و آمادگی برای ایجاد اشتغال و با بیان اینکه لازمه حفظ نخبگان در استان رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: مسئولان باید از این نخبگان حمایت کرده و زیرساخت‌ها لازم برای آنها را فراهم کنند.

وی با تأکید بر ضرورت تقویت و توسعه زیرساخت‌های پارک علم و فناوری در استان گیلان، افزود: پارک علم و فناوری به عنوان یک نرم افزار برای توسعه اقتصادی کشور است که باید زیرساخت‌های آن تقویت شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند

بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش