پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود


حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، با اشاره به ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به مجلس شورای اسلامی، گفت: ارائه بودجه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها پیش از ارائه بودجه عمومی به مجلس، اقدام شایسته ای است.

وی بیان کرد: البته بنده معتقدم که یک ماه برای بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کافی نیست اما به هر صورت فرصت خوبی است که نمایندگان بودجه عریض و طویل بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را مورد بررسی قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بررسی دقیق بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی گام مهمی برای اصلاح ساختار بودجه است و ما ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی در این مقطع زمانی را امری مثبت می‌دانیم.

میرتاج الدینی خاطرنشان کرد: مجلس سریعاً بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را آغاز می‌کند و با توجه به اینکه این هفته نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه خود هستند، احتمالاً یک شنبه هفته آینده بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع می‌شود تا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه در مجلس اظهار داشت: اخیراً نمایندگان تقاضا کرده اند تا طرح اصلاح ساختار بودجه در اولویت بررسی در صحن علنی مجلس قرار گیرد که در صورت موافقت هیئت رئیسه به زودی در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که لایحه بودجه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها جهت بررسی به دیوان محاسبات ارسال می‌شود و دیوان محاسبات نیز طی مدت ۲۰ روز گزارش آن را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مدت زمان یک ماه بودجه شرکت‌های دولتی را در کمیته‌های مختلف خود بررسی کرده و بعد از دریافت نظر دیوان محاسبات و جمع‌بندی نهایی، لایحه بودجه شرکت‌های دولتی به همراه گزارش آن به دولت ارسال خواهد شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش