جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
بهره مندی از ظرفیت های کمیته امداد در توسعه صنعت خودرو

بهره مندی از ظرفیت های کمیته امداد در توسعه صنعت خودرو


به گزارش بازرگانی پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ایران خودرو، فرشاد مقیمی در نشست با رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه ظرفیت‌های دانشجویان و فارغ التحصیلان کمیته امداد امام خمینی (ره)، می‌تواند در صنعت خودروی کشور به کار گرفته شود، اظهار داشت: ایران خودرو بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی خود، می‌تواند از افراد تحت پوشش کمیته امداد حمایت کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های اثربخش، افزود: این آمادگی وجود دارد که از توانمندی‌های افراد تحت پوشش کمیته امداد، در زنجیره تولید خودرو از تأمین تا خدمات پس از فروش حتی در قالب ایده و فکر استفاده شود. از ظرفیت افراد با تحصیلات مرتبط صنعت خودرو نیز می‌توان در شرکت‌های دانش بنیان و پروژه‌های ساخت داخل بهره برد.

۸۱ هزار دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این دیدار با اشاره به تاریخچه تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با فاصله کوتاهی از پیروزی انقلاب، راه اندازی این امداد را نشانگر اهمیت محرومان و ضعفا در ساختار و هرم جمهوری اسلامی دانست و گفت: مأموریت اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمندسازی محرومان است.

وی افزود: حمایت از بیماران صعب العلاج و سالمندان به صورت دائم و همیشگی است، اما سایر افراد تحت پوشش را با ایجاد اشتغال و درآمدزایی مورد حمایت قرار داده ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد برای محرومان و افراد تحت پوشش را جلوتر از برنامه ششم توسعه خواند و گفت: این کمیته در طول پنج سال موظف به ایجاد ۳۵۰ هزار شغل بوده، اما در حالی وارد چهارمین سال برنامه توسعه می‌شویم که بیش از ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

بختیاری افزود: از سال ۷۴ تا پایان سال ۹۷ بیش از ۷۰۰ هزار خانواده خودکفا شده و از پوشش کمیته امداد خارج شده اند.

وی با بیان این که درحال حاضر ۸۱ هزار دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد مشغول تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد، هزار دانشجو در مقطع دکتری تحصیل علم می‌کنند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : بهره مندی از ظرفیت های کمیته امداد در توسعه صنعت خودرو

بهره مندی از ظرفیت های کمیته امداد در توسعه صنعت خودرو

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش