• Home
  • بسیج همگانی برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان

بسیج همگانی برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستانمحمد صادق کریمی کیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر با اشاره به شعار استاندار خوزستان مبنی بر اینکه «هیچ کودکی به دلیل فقر از تحصیل باز نماند»، اظهار کرد: امسال هم توانستیم اعتبار طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل را در شورای اجتماعی کشور مصوب کنیم۔

وی افزود: سال گذشته یک هزار و ۱۳۱ دانش آموز توسط استانداری خوزستان با همکاری اداره بهزیستی استان، آموزش و پروش خوزستان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، مؤسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد استان شناسایی و راهی مدرسه شدند۔

مدیر کل امور اجتماعی با بیان اینکه کار اجرایی این طرح از ماه گذشته آغاز شده تصریح کرد: ابلاغ به فرمانداران انجام شده و همچنین بخشداران و دهیاران موظف هستند در حوزه متبوع خود افراد بازمانده را شناسایی و به آموزش و پرورش معرفی کنند تا مراحل ثبت آنها تا مهر ماه انجام شود.

کریمی کیا، دفاتر توسعه محلی و تسهیلگری و پایگاه های خدمات اجتماعی بهزیستی را از دیگر منابع شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربه سال گذشته مجموعه استانداری در طرح شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل، امسال قصد داریم از تمامی ظرفیت های موجود برای جذب بیشتر دانش آموزان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه جلسات این اداره کل مدیران مدارس در مناطق کم برخوردار و روستاهای استان باید بسیج شوند و اسامی دانش آموزان زیر ۱۴ سال که تاکنون در سامانه سناد آموزش و پرورش ثبت نام نکرده اند را برای پیگیری و علت یابی به بهزیستی اعلام کنند۔

کریمی کیا، عنوان کرد: دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی استان توسط این دستگاه ها رصد شوند تا اگر بازمانده از تحصیلی وجود داشته باشد، شناسایی و جذب شوند۔

مدیر کل امور اجتماعی در پایان با بیان اینکه عوامل مختلفی مانع از حضور کودکان در مدرسه می شود، از مطبوعات و خبرگزاری های استان و همچنین صدا و سیما خواست همچون سال گذشته در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی برای شناسایی بیشتر بازماندگان کمک کنند۔

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : بسیج همگانی برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان

بسیج همگانی برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان