سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
بسته حمایتی به صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه می شود

بسته حمایتی به صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه می شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه دستورالعمل همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری تدوین و در هیئت عامل صندوق تصویب شده است، گفت: ان شالله در روزهای آینده با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری فرآیند اجرایی این همکاری آغاز و قرارداد اعطای تسهیلات و ایجاد خط اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق‌های پژوهش و فناوری منعقد خواهد شد. 

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر اساس ضوابط جدید، صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۹ برابر سرمایه صندوق‌های پژوهش و فناوری منابع به صندوق‌ها اختصاص خواهد داد به این صورت که ۳ برابر به عنوان تسهیلات و ۶ برابر به عنوان خط اعتباری در اختیار صندوق های پژوهش و فناوری قرار می‌گیرد.

دبیرکارگروه صندوق های پژوهش و فناوری خاطرنشان کرد: انتظار داریم با اجرای این برنامه، تحول جدی در نحوه برخورد نهادهای مالی حوزه فناوری با شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایجاد شود و صندوق‌های پژوهش و فناوری بتوانند با توجه به توزیع جغرافیایی و فعالیت‌های تخصصی بار جدی از نیازهای کشور را مرتفع کنند. 

وی با تاکید بر اینکه صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند در سه حوزه تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و سرمایه‌گذاری خطرپذیر(V.C) از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی با نرخ ۱۰ درصد استفاده کنند، بیان کرد: نرخ تسهیلات در مقابل فعالیتی که صندوق‌های پژوهش و فناوری در این ۳ بخش داشته باشند، متناسب با عملکرد می‌تواند به سطح قرض الحسنه کاهش یابد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه یادآور شد: برنامه‌های دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه توانمندی‌سازی و سرمایه‌گذاری با نگاه به صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان بازوهای توانمند در دستور کار قرار دارد چراکه تسهیلات در اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری محدودیت پرداخت به شرکت‌های دانش بنیان را ندارند و از این طریق می‌توانند تمامی شرکت‌های فناور و استارتاپی در کشور را مورد حمایت قرار دهند. 

ضرورت ورود صندوق‌های پژوهش و فناوری به سرمایه‌گذاری خطرپذیر(V.C)

همچنین در این جلسه دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شرایط جدید فراهم شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی قطعا فضای کار بسیاری برای صندوق های پژوهش و فناوری فراهم خواهد کرد، گفت:  بر این اساس صندوق‌های پژوهش و فناوری باید برنامه‌های جدی با هدف حمایت از واحدهای علم و فناوری و فعالیت های فناورانه داشته باشند. 

وی با تاکید بر ضرورت ورود صندوق‌های پژوهش و فناوری به سرمایه‌گذاری خطرپذیر(V.C)  افزود: چون اصل و اساس راه اندازی صندوق‌های پژوهش و فناوری  سرمایه‌گذاری خطرپذیر بوده است؛ چنانچه قرار است این حمایت‌ها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شود به این نکته که صندوق‌ها باید به بحث سرمایه‌گذاری خطرپذیرتوجه کنند، مدنظر باشد.  

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: بسته حمایتی به صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه می شود

بسته حمایتی به صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش