چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس جنوب کرمان

برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس جنوب کرمان


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، نخستین جشنواره مد و لباس جنوب کرمان و نود و هفتمین جشنواره مد و لباس فجر کشوری در جنوب کرمان ۱۴ الی ۱۶ اسفند در جنوب کرمان برگزار می‌شود.

حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان دراین‌باره اظهار داشت: هم‌زمان با گام دوم انقلاب در جهت حفظ ارزش‌های عظیم و پایدار ایران اسلامی و در راستای سرفصل‌های توصیه‌شده رهبر انقلاب اسلامی جهت تأکید بر رشد و رونق اقتصادی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اولین جشنواره مد و لباس فجر را برگزار می‌کند.

او با بیان اینکه جنوب کرمان دارای فرهنگ و آداب رسوم متفاوتی است، تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی جنوب کرمان در هم‌مرزی با حوزه‌های فرهنگی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و حوزه کرمان باعث به وجود آمدن تنوع پوشش در این حوزه شده است و این مثلث فرهنگی “سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان” ظرفیت‌های قابل رشدی در حوزه صنعت مد و لباس جنوب کرمان ایجاد کرده است.

اسحاقی یکی از اهداف برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به لباس‌های اقوام و تشویق طراحان بااستعداد در حوزه دوخت‌های سنتی دانست و عنوان کرد: همچنین شناسایی و معرفی دانشجویان و طراحان مستعد در حوزه مد و لباس بومی و ایرانی، به‌کارگیری از نشان‌ها و اشاعه نمادهای بومی منطقه، نشان دادن ظرفیت‌های حوزه مد و لباس جنوب کرمان، زمینه‌سازی جهت آگاهی بخشی مردم با مقوله مد و لباس، ترویج طرح‌های مناسب با سلیقه‌های درخور شأن مردم و بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی، حمایت جهت تولید از طرح‌های برگزیده و غیره از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

او با بیان اینکه این جشنواره در چند بخش برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش ویژه طراحی، دوخت بخش دوخت مانتو اجماع بخش جنبی ورکشاپ آموزشی و نمایشگاه برگزار می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس جنوب کرمان

برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس جنوب کرمان

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش