• Home
  • برگزاری دومین جشنواره ریواس کوهسرخ در شهر ریوش

برگزاری دومین جشنواره ریواس کوهسرخ در شهر ریوشبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین از خراسان، شهردار ریوش و دبیر جشنواره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی بهتر کوهسرخ و ظرفیت‌های گردشگری در این شهر است و برگزاری جشنواره‌هایی که برگرفته از ظرفیت‌های فرهنگی هستند، منجر به معرفی و شناخت بیشتر پتانسیل‌های این بخش به ویژه آداب ورسوم، محصولات بومی و همچنین توسعه زیرساخت‌های گردشگری آن‌ها می‌شود.

محمد امین گفت: این جشنواره با حضور مردم و مسئولان با برنامه‌های شاد و متنوع برای مسافران و گردشگران پیش بینی شده است پخت نان و غذاهای محلی، چای آتشی و آموزش در خصوص اهمیت گیاه با استقبال مردم برگزار شد

وی گفت: «ریواس»، گیاهی خوراکی با فیبر بالاست که به صورت خودرو از اوایل فروردین‌ماه تا اول اردیبهشت ماه در مراتع کوهسرخ می‌روید که این شهرستان را به یکی از مناطق گردشگری خراسان رضوی تبدیل کرده است.

دبیر جشنواره ریواس افزود: برای معرفی این قابلیت‌ها جشنواره ریواس را برای دومین بار در شهر ریوش برگزار کردیم. با توجه به این که گیاهانی همانند زِزِ، کُمای، پیاز کوهی و آویشن محصولات خاص این منطقه هستند این جشنواره برای عرضه این محصولات برگزار شد.

شهردار ریوش گفت: کشاورزان در این نمایشگاه به فروش گیاهان دارویی، ریواس، پیاز کوهی، زِزِ، کُمای و دمنوش‌های گیاهی و نان محلی پرداختند.

۴۸

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : برگزاری دومین جشنواره ریواس کوهسرخ در شهر ریوش

برگزاری دومین جشنواره ریواس کوهسرخ در شهر ریوش