• Home
  • بررسی علل بروز اطاله در یک پرونده کثیرالشاکی

بررسی علل بروز اطاله در یک پرونده کثیرالشاکیبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضائیه به مسئولان قضائی برای ارتباط «مستقیم» و «بدون واسطه» با مردم و مراجعان و در راستای «تکریم ارباب رجوع»، ملاقات مردمی علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران صبح امروز در سالن همایش مجتمع قضائی امام خمینی (ره) برگزار شد.

رئیس کل و سایر مسئولان قضائی دادگستری استان تهران در این دیدار به درخواست‌های حقوقی و قضائی مراجعان رسیدگی کردند.

القاصی ضمن دیدار چهره به چهره با مراجعان، به استماع مشکلات و در خواست‌های آن‌ها پرداخت و دستورات مقتضی را در جهت رفع مشکلات مراجعان صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین پس از حضور در برنامه ملاقات مردمی مسئولان قضائی استان تهران به‌همراه عباس ذاقلی معاون قضائی و سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر، پرویز حاجی‌پور معاون قضائی در نظارت و پیگیری و یحیی جعفری رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در اداره کل ارتباطات مردمی قوه قضائیه حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن دیدار چهره به چهره با مراجعان به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه و احصاء مطالبات آن‌ها، دستورات قضائی لازم را در چارچوب قانون صادر کرد.

القاصی در جریان رسیدگی به درخواست‌های حقوقی و قضائی مراجعان به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه با نمایندگان چند پرونده کثیرالشاکی دیدار کرد و ضمن استماع اظهارات آن‌ها، دستورات لازم در این زمینه را صادر نمود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در مواجهه با شکات یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی و گلایه آن‌ها از تأخیر در رسیدگی‌های قضائی به‌صورت تلفنی با مسئول قضائی مربوطه تماس گرفت و ضمن دریافت شفاهی آخرین وضعیت رسیدگی قضائی به این پرونده و علل بروز اطاله، بر ضرورت توجه ویژه به پرونده‌های کثیرالشاکی تاکید کرد و گفت: دستگاه قضائی نسبت به پرونده‌های کثیرالشاکی به‌ویژه در دوره «تحول و تعالی» نگاه ویژه‌ای دارد؛ چرا که یکی از وظایف ذاتی عدلیه، رسیدگی به دعاوی و شکایات شهروندان است و بر همین اساس نباید اجازه داد که فرایند احقاق حق و اجرای عدالت در پیچ و خم فرآیندهای رسیدگی دچار اطاله شود.

وی با تاکید بر لزوم «تسریع در رسیدگی‌های قضائی» گفت: آخرین امید مردم، دستگاه قضائی است و بر همین اساس نباید اجازه داد تا با بروز اطاله در روند رسیدگی‌های قضائی خدشه‌ای به امید مردم وارد شود؛ چرا که قوه قضائیه پناهگاه دردمندان است.

در ادامه تعداد دیگری از مراجعان در دیدار با القاصی درخواست‌های حقوقی خود را مبنی بر تسریع در صدور رأی، اعمال ماده ۴۷۷، تسریع در اجرای رأی و دیگر مسائل حقوقی و قضائی مطرح کردند و رئیس کل دادگستری استان تهران با توجه به هر یک از درخواست‌ها، دستورات لازم را صادر نمود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : بررسی علل بروز اطاله در یک پرونده کثیرالشاکی

بررسی علل بروز اطاله در یک پرونده کثیرالشاکی