• Home
  • برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالان

برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالانبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، ابراهیم مهربان سرپرست دبیری فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: با توجه به تأکید فراوان رئیس فدراسیون کشتی و حساسیت رده نونهالان بعنوان رده سنی سرنوشت ساز برای کشتی گیران، فاصله ساعت وزن کشی و برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی کشور از دو ساعت و نیم به یک ساعت کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: این کار به دلیل این بود که مربیان اقدام به کم کردن وزن کشتی گیران خود نکنند و به تمام هیأت‌های کشتی استان‌ها ابلاغ کرده ایم در صورت مشاهده وزن کم کردن کشتی گیرانشان، مربی آنها حداقل یک سال محروم و حداکثر امتیاز نیز از مجموع امتیازات عملکرد سالیانه آن هیأت کسر خواهد شد.

مهربان تصریح کرد: هدف فدراسیون از برگزاری رقابت‌های نونهالان قهرمانی کشور صرفاً بحث قهرمانی نیست، بلکه ما می‌خواهیم که کشتی گیرانی که در ابتدای راه خود در کشتی قرار دارند، آسیب نبینند و با حضور در چنین مسابقاتی به بار فنی و تجربه آنها افزوده شود.

سرپرست دبیری فدراسیون گفت: کشتی گیر نونهال در ابتدای راه قهرمانی قرار دارد و مهمترین مسئله برای ما نحوه صحیح آموزش و بحث فنی آنها است و اگر کشتی گیران در این رده سنی درگیر معضل وزن کم کردن شوند، قطعاً عمر قهرمانی کوتاهی خواهند داشت.

مهربان با اشاره به اینکه ویروس کرونا نزدیک به ۲ سال است که ورزش را تحت تأثیر قرار داده گفت: متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا تمرینات و مسابقات کشتی آنطور که باید برگزار نشده و کشتی نیاز به پویایی و حضور نیروی جوان دارد و به همین دلیل برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور نونهالان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از هیأت کشتی استان لرستان به دلیل میزبانی رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قدردانی می‌کنیم و امیدوارم با برگزاری این مسابقات روح تازه ای به کالبد کشتی کشور دمیده شود.

گفتنی است: طبق ابلاغیه فدراسیون کشتی به هیأت‌های کشتی، ساعت وزن کشی رقابت‌های قهرمانی نونهالان کشور ۸ تا ۸:۳۰ و ساعت شروع مسابقات ۹:۳۰ صبح است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالان

برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالان