یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
برای حضور در المپیک استرس نداشتم/ به قول کسب مدال طلا عمل کردیم

برای حضور در المپیک استرس نداشتم/ به قول کسب مدال طلا عمل کردیم


سید شهرام هروی با بیان مطلب فوق به خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر گفت: المپیک بزرگترین رویداد ورزشی جهان است که در هر دوره با حضور بهترین‌های رشته‌های مختلف در بالاترین سطح فنی برگزار می‌شود و کاراته نیز از این قانون مستثنی نبود. نکته مهم اینکه فدراسیون جهانی با کاهش اوزان رقابتها به سه وزن، باعث شد برخی از همین بهترین‌ها حضور در این رویداد مهم را از دست بدهند که نمونه بارز آن هم کاپیتان تیم ملی کشورمان بود که با وجود داشتن سهمیه به توکیو نرفت.

وی افزود: خیلی از کارشناسان از جو سنگین و متفاوت المپیک صحبت می‌کردند، اینکه کاراته روزهای پایانی است و ما باید شرایط خاصی را تجربه کنیم. ولی ما هیچ استرسی برای این رویداد مهم نداشتیم. برای موفقیت در این رقابتها از قبل برنامه داشتیم و طبق برنامه پیش رفتیم و خدا را شاکر هستیم که به قولی که داده بودیم عمل کرده و با یک طلای ارزشمند به ایران بازگشتیم. این بدان معناست که اگر ادوار گذشته هم کاراته حضور داشت، می‌توانستیم تأثیر زیادی ر جایگاه کاروان ورزشی ایران در رده بندی توزیع مدال‌ها داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کاراته ادامه داد: کاراته جذابیت‌های خاص خود را در توکیو به تصویر کشید. رقابت جمعی از بهترین‌های دنیا و سطح بالای رقابتها توجه بسیاری از کارشناسان را جلب کرد و امیدوارم تلاش مجموعه جهانی کاراته به تداوم حضور این رشته جذاب و پرطرفدار در بازی‌های مهم المپیک ختم شود.

هروی با بیان اینکه تلاش ما در طول چند سال گذشته حضور با سه سهمیه در این بازی‌ها بود اظهار داشت: امیرمهدیزاده با شایستگی تمام حضور در این رقابتها را از دست داد و ذبیح الله پورشیب به دلیل قوانین فدراسیون جهانی المپیکی نشد و بهمن عسگری هم که با آن شرایط سفر به توکیو را از دست داد.

سرمربی تیم ملی کاراته ادامه داد: معتقدم ما از المپیک دو نشان ارزشمند کسب کردیم. اول طلای سجاد که برای ورزش ایران بخصوص کاراته ارزش فراوانی داشت و تا ابد ماندگار خواهد بود. دوم نشان معرفت و عرق به وطن که توسط کاپتیان با غیرت تیم ملی به تصویر کشید. پورشیب تا روز آخر کنا سجاد تمرین کرد و او را برای کسب این مدال مهم یاری داد.

وی در پایان گفت: این مدال طلا متعلق به هیچ شخص خاصی نیست. این عنوان با ارزش از آن همه خانواده کاراته است که با عقبه‌ای ۵۰ ساله و کسب افتخارات زیاد، همین مدال ارزشمند را در ویترین افتخارات خود کم داشت. من ضمن تبریک به تک تک اعضای این خانواده بزرگ، از همه کسانی که ما در این مسیر سخت یاری دادند از همکاران پرتلاش، زحمت کش و بی ادعای خودم در کادر فنی تیم ملی حسن روحانی و دکتر خواجوی، دکتر نصر، مربیانی که در گذشته با ما بودند چون سعید حسنی پور، حسین روحانی، شهاب سلطان، سید محمد حسینی، گرفته تا مربیان سازنده، مسئولین فدراسیون، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و.. که باعث شدند این پازل بزرگ به خوبی تکمیل شده و به این مدال ختم شود تشکر و قدردانی می‌نمایم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: برای حضور در المپیک استرس نداشتم/ به قول کسب مدال طلا عمل کردیم

برای حضور در المپیک استرس نداشتم/ به قول کسب مدال طلا عمل کردیم

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش