چهارشنبه , ۷ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
بانک مرکزی ۳۰ عملیات برای مهار بحران ارز اجرا کرد

بانک مرکزی ۳۰ عملیات برای مهار بحران ارز اجرا کرد

 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب در گفتگو با پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین افزود: ثبات امروز بازار ارز اتفاقی خود به خودی نیست بلکه این وضعیت از پس عملیات پیچیده و چند وجهی بانک مرکزی حاصل شده است.

 او با حضور در کافه خبر پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، توضیح داد: آنچه مسلم است اینکه رییس کل بانک مرکزی در یک سال گذشته بیش از سی عملیات مهم را در بازار ارز اجرایی کرده است اما تنها از چند و چون سه برنامه اجرا شده ، افکار عمومی مطلع هستند و پیش بینی‌ها نشان می دهد این وضعیت در بازار تداوم خواهد یافت.

 او با تاکید بر اینکه ارز به عنوان یک شاخص ، مانند دماسنج عمل می کرد ، گفت: یکی از برنامه‌های اجرایی اطلاع رسانی شده ساماندهی دستگاه‌های پوز در خارج از کشور بود، افراد به راحتی این دستگاه‌ها را برده بودند و پول جابجا می کردند.

الیاس حضرتی

 وی در توضیح این مطلب ادامه داد: بیش از هزار پوز در خارج از ایران فعال بود که همگی از دور فعالیت خارج شدند ، از سوی دیگر پشت نویسی چک در بانک‌ها ممنوع شد چرا که این چک‌ها مانن پول نقد هنگفت، یا یک اسکناس درشت در دست افراد می‌چرخیدند و ردگیری آنها ناممکن شده بود ، ولی با ممنوعیت پشت‌نویسی چک ، مشکل برطرف شد و این چرخه بحران ساز متوقف گردید.

 وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی قاطعانه پشت ممنوعیت واردات بدون انتقال ارز ایستاد، ادامه داد: روزی در کمیسیون تلفیق؛موضوع واردات بدون انتقال ارز ماشین آلات مطرح شد، بلافاصله رییس کل بانک مرکزی در نشست حضور یافت و تاکید کرد ما در حال ساماندهی و مدیریت طرف تقاضا هستیم و بهتر است این موضوع به تصویب نرسد.

بانک مرکزی معتقد به وقوع فساد ارزی نیست

وی در پاسخ به این سئوال که آیا کمیسیون اقتصادی ورودی به مساله فساد ارزی مطرح شده، داشته است یا خیر گفت: در خصوص پرونده ارزی مطرح شده اطلاع دقیقی ندارم اما در محدوده حدس و گانه زنی‌های رسانه ای از مسئولین و مقامات بانک مرکزی پرسش کرده‌ام.

 حضرتی اضافه کرد: تا جایی که من می‌دانم و پاسخ شنیدم حداقل در مورد معاونت ارزی سابق، بانک مرکزی ادعای وقوع فساد را ندارد و معتقد نیست که تخلف ارزی واقع شده است.

وی تاکید کرد: من در این حد از این موضوع مطلع هستم و جزییات بیشتری را نمی دانم.

وی با اشاره به اینکه لازم است مقامات از اتخاذ تصمیمات شبهه‌ناک خودداری کنند، توضیح داد: انچه اهمیت دارد از بین رفتن زمینه وقوع فساد است و بی تردید اگر زمینه‌های وقوع فساد و رانت از میان نرود، مشکل برطرف نمی شود.  

 دیگر کاندیدا نمی شوم

 وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی ، شانس اصلاح طلبان برای جلب آرای مردم را چقدر می دانید؟ گفت: من شخصا در دوره آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا نمی‌شوم هر چند می‌دانم با توجه به پایگاهی که دارم رای خواهم آورد اما اصلاح طلبان بدون تردید شانس بالایی را در انتخابات مجلس خواهند داشت.

مشروح مصاحبه پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین با الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران و رییس کمیسیون اقتصادی هفته آینده منتشر خواهد شد.

۲۲۳۲۲۳

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : بانک مرکزی ۳۰ عملیات برای مهار بحران ارز اجرا کرد

بانک مرکزی ۳۰ عملیات برای مهار بحران ارز اجرا کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش