بانک جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی ،طرح های نفت و گاز را تامین مالی نمی کند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: بانک جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی ،طرح های نفت و گاز را تامین مالی نمی کند خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری ‘ آسیای مرکزی ‘،«آتو برائون»، روز پنجشنبه در«سومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی » که با حضور نمایندگان کشورهای منطقه در شهر آلماتی قزاقستان ، برگزاری می شود، افزود: بانک جهانی در موردتغییرات اقلیمی حساس است.
وی افزود: جهان با سرعت در حال تغییر است و همه ما باید خود را با شرایط جدید تطبیق بدهیم .
نماینده بانک جهانی گفت : ۲۸ درصد اعتبارات بانک جهانی در سال ۲۰۲۰ میلادی برای فعالیت های آب و هوایی به کار گرفته خواهد شد .
اولزاس آقابیک اف رییس اداره تغییرات اقلیمی وزارت انرژی قزاقستان ، نیز در این همایش گفت: این کشور توافقنامه بین المللی پاریس مربوط به تغییرات اقلیمی را تصویب کرده و بطور داوطلبانه متعهد به کاهش ۱۵ درصد گاز های گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ میلادی است .
وی افزود: در این ارتباط فناوری های پیشرفته در حوزه های مختلف صنعتی به کار گرفته شده و از انرژی تجدید پذیر استفاده می شود .
همایش بین المللی دو روزه تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی ،از دیروز چهارم بهمن در آلماتی شروع شده و با حضور نمایندگان بیش از ۱۵۰تشکل دولتی و غیر دولتی کشورهای منطقه، نهادهای بین المللی و نیز نهادهای جامعه مدنی فعال در حوزه تغییرات اقلیمی امروز نیز جریان دارد.
این همایش بین المللی به ابتکار بانک جهانی و با هدف مبادله دانش و اطلاعات در باره تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی برگزار می شود .
نخستین و دومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی به ترتیب در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ و ماه می سال ۲۰۱۴ برگزار شده بود .
آساق ** ۳۳۷* ۱۵۷۹* انتشار: مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : بانک جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی ،طرح های نفت و گاز را تامین مالی نمی کند

بانک جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی ،طرح های نفت و گاز را تامین مالی نمی کند

۲۶ January 2018 | 12:46 am

دوره بازرسی جوش