• Home
  • بازی‌های هکاتون ۱۴۰۰ در مسیر ساخت و تجاری‌سازی قرار می‌گیرد

بازی‌های هکاتون ۱۴۰۰ در مسیر ساخت و تجاری‌سازی قرار می‌گیردبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، روند ساخت و کمک به تجاری‌سازی بازی‌های هکاتون سال ۱۴۰۰(رویداد بازی‌سازی سه روزه) با حمایت مالی ساختار حمایتی همگرا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی آغاز شد.

فرآیند بررسی این بازی‌ها برای تخصیص حمایت‌های مالی به منظور ساخت و توسعه محصول توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به‌عنوان حامی و طراح مساله هکاتون ۱۴۰۰ و معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌شود.

به گفته فریبا علیزاده سرپرست معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، به همین منظور اواخر سال ۱۴۰۰ در نشستی با ۱۳ تیم منتخب رویداد هکاتون ۱۴۰۰ از آنها خواسته شد در صورت تمایل به ساخت و توسعه بازی خود، اعلام آمادگی کنند و ۶ تیم آمادگی خود را برای ساخت و تجاری‌سازی بازی‌شان اعلام و سند طراحی بازی را برای دبیرخانه این رویداد ارسال کردند.

در ادامه این فرآیند قرار است سندهای طراحی بازی (GDD) در جلسه‌ای با حضور نمایندگان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، برای آغاز حمایت و تخصیص اعتبار، مورد ارزیابی نهایی قرار گیرند.

پیش از این نیز بنیاد ملی نخبگان، امتیاز فعالیت نخبگی را به تیم‌های برگزیده بخش هکاتون رویداد بازی‌های جدی ۱۴۰۰ اعطا کرده بود. بنا بر اعلام بنیاد ملی نخبگان که رویداد هکاتون ۱۴۰۰ را به عنوان یک رویداد رقابتی مساله‎محور در قالب طرح شهید بابایی به رسمیت شناخته است، امتیاز فعالیت نخبگی منتخبان این رویداد به برترین‌های این رقابت تخصیص یافت. بر اساس بررسی هیأت راهبری طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، به اعضای تیم‌های برنده عنوان رتبه اول ۳۰ امتیاز، برنده عنوان رتبه دوم ۲۵ امتیاز و برنده عنوان رتبه سوم ۲۰ امتیاز فعالیت نخبگی اعطا شد.

همچنین به شرط ورود تیم‌های منتخب به ساختار حمایتی همگرا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و تلاش برای تولید و تجاری‌سازی محصولِ هکاتون، امتیاز فعالیت نخبگی این تیم‌ها تا سقف ۱۰۰ امتیاز افزایش پیدا می‌کند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و نهاد طراح مساله رویداد هکاتون جایزه بازی‌های جدی، هر سال در راستای حمایت از تجاری‌سازی و توسعه بازی‌های منتخب این رویداد، به تیم‌های منتخب تسهیلات می‌پردازد. در این راستا بازی «ماسکتو بزن» از بازی‌های منتخب رویداد هکاتون ۱۳۹۹ با کسب حمایت‌ها پس از توسعه و تجاری‌سازی، در بخش جشنواره بازی‌های جدی ۱۴۰۰ شرکت و به فینال این بخش راه پیدا کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : بازی‌های هکاتون ۱۴۰۰ در مسیر ساخت و تجاری‌سازی قرار می‌گیرد

بازی‌های هکاتون ۱۴۰۰ در مسیر ساخت و تجاری‌سازی قرار می‌گیرد