چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
بازداشت «۱۳۳ مهاجر غیر قانونی» در مرز با ایران

بازداشت «۱۳۳ مهاجر غیر قانونی» در مرز با ایران


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، وزارت کشور ترکیه اعلام کرد طی دو روز گذشته ۱۳۳ مهاجر غیر قانونی که اکثر آن‌ها شهروند افغانستان بوده‌اند را در مرز با ایران بازداشت کرده است.

دولت و رسانه‌های ترکیه طی روزهای گذشته از فرار صدها افغان به خارج از کشور به دلیل افزایش خشونت‌ها و پیشروی طالبان خبر داده‌اند و در پی آن تدابیر امنیتی در مرز با ایران تشدید شده است.

سازمان ملل می‌گوید از ماه ژانویه ۲۷۰ هزار افغان در داخل کشور آواره شده و شمار مهاجران افغان به ۳.۵ میلیون نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت کشور ترکیه، ۷۳ مهاجر غیرقانونی در شرق استان وان و ۶۰ مهاجر دیگر که ۵۹ نفر آن‌ها زن بودند نیز روز یکشنبه در منطقه ارجیش وان بازداشت شدند.

در این میان، روزنامه ینی شفق ترکیه نیز روز شنبه از بازداشت ۷۴ پناهنده غیر قانونی در استان نیغده، واقع در مناطق مرکزی و نزدیک به پایتخت کشور خبر داده بود.

وزیران خارجه ایران، ترکیه و افغانستان در آنتالیا اخیراً با هم دیدار داشتند و موضوع پناهندگان نیز مطرح شد اما منابع دیپلماتیک ترکیه می‌گویند مکانیسم مشخصی برای مواجهه با پناهندگان افغانی میان سه کشور وجود ندارد و ترکیه تنها تدابیر امنیتی و مرزبانی را تشدید کرده است.

ترکیه مدعی است با چهار میلیون پناهنده، بزرگترین کشور پذیرای پناهندگان خارجی است که اکثر آن‌ها را شهروندان سوریه تشکیل می‌دهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : بازداشت «۱۳۳ مهاجر غیر قانونی» در مرز با ایران

بازداشت «۱۳۳ مهاجر غیر قانونی» در مرز با ایران

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش