پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
باران سنگ و بطری باز هم در اهواز/ ابهام در نقش دستگاه های حراستی و انتظامی

باران سنگ و بطری باز هم در اهواز/ ابهام در نقش دستگاه های حراستی و انتظامی

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، در جریان دیدار تیم‌های فولاد و پرسپولیس اتفاقاتی در ورزشگاه شهدای فولاد رخ داد که جای تاسف دارد. در طول برگزاری این دیدار بارها و بارها از روی سکوها به سمت بازیکنان میهمان بطری‌های آب و همچنین سنگ‌هایی کوچک و بزرگ پرتاب شد تا جایی که داور بازی مجبور شد برای زدن ضربات کرنر و … بازی را متوقف شود.

این اتفاقات در شرایطی رقم خورد که طی سال‌های گذشته بارها و بارها در اهواز شاهد چنین سنگ‌پرانی‌هایی بودیم و حتی فدراسیون فوتبال به خاطر اتفاقات فصل گذشته دیدار داماش و پرسپولیس اعلام کرد تا زمانی که امنیت جانی بازیکنان و تماشاگران در استادیوم‌ها فراهم نشود مسابقات لیگ را آغاز نخواهد کرد.

با وجود الزاماتی که فدراسیون فوتبال در نظر گرفت اما باز هم شاهد پرتاب بطری‌های گوناگون به داخل زمین هستیم و مشخص نیست اگر قرار بود مشکلات به همین شکل ادامه داشته باشد پس چرا مسابقات برگزار می‌شود؟ 

در شرایطی که پیش از مسابقات همیشه نشست‌های هماهنگی با مسئولان انتظامی و نمایندگان تیم‌ها برگزار می‌شود اما به نظر می‌رسد اراده‌ای برای برخورد با تماشاگرنماها وجود ندارد؛ به خصوص در ورزشگاه اهواز که تماشاگران فاصله چندانی با زمین مسابقه ندارند و پرتاب‌ اشیاء مختلف برای آنها کار راحتی محسوب می‌شود. اکنون این پرسش وجود دارد که دستگاه حراستی و انتظامی چه نقشی در برگزاری یک دیدار دارند؟ آیا حفظ امنیت و نظم عمومی در بازی ها برعهده آنها نیست؟ پس چرا دیشب شاهد بارش سنگ و بطری از سکوها بودیم؟ 

 این سوال به وجود می‌آید که اگر سنگ‌های پرتابی به داخل زمین به سر یک بازیکن برخورد می‌کرد، چه کسی پاسخگو بود؟ آیا فدراسیون در برخورد با تماشاگرانی که اینگونه نظم ورزشگاه‌ها را بر هم می‌ریزند همچنان یک نظاره‌گر است؟ متاسفانه همچنان در این بین باشگاه‌ها از رفتارهای تماشاگران بی انضباط، سنگ پران، لیزر انداز و … متضرر می‌شوند و هیچ‌کس نمی‌تواند با آنها برخوردی قاطع داشته باشد.

با این شرایط اگر قرار است در ورزشگاه‌ها شاهد پرتاب بطری، سنگ یا بروز رفتارهای غیراخلاقی و غیر متعارف باشیم شاید بهتر باشد لیگ برتر مثل ابتدای فصل که به تاخیر افتاد، اصلا برگزار نشود. 

انتهای پیام/ا

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: باران سنگ و بطری باز هم در اهواز/ ابهام در نقش دستگاه های حراستی و انتظامی

باران سنگ و بطری باز هم در اهواز/ ابهام در نقش دستگاه های حراستی و انتظامی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش