• Home
  • ایران دارای انقلابی است که یک گفتمان متعالی را ترویج می کند

ایران دارای انقلابی است که یک گفتمان متعالی را ترویج می کندبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صدا و سیما ضمن آگاهی از روند تولید خبر در این مجموعه، در دیدار و گفت و گو با پیمان جبلی، معاونت برون مرزی صدا و سیما، در جریان آخرین تحولات برون مرزی قرار گرفت.

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صدا و سیما در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود مجموعه برون مرزی گفت: این مجموعه دارای ۱۳ شبکه تلویزیونی است و می تواند پتانسیل خوبی برای پوشش اتفاقات مهم داخلی و خارجی باشد.

وی افزود: پس از سخنان مقام معظم رهبری و تأکید ایشان براهمیت گسترش موضوعات فرهنگی در سوریه، تعهد ما راه اندازی شبکه ای مختص سوریه شد. در این خصوص شبکه العالم سوریه را راه اندازی کردیم که حدود ۸ ماه پیش پخش آزمایشی آن شروع و فعالیت آن فقط مختص به سوریه است که امیدواریم تجربه موفقی به همراه داشته باشد.

معاونت برون مرزی صدا و سیما در ادامه به اهمیت تعامل نهادهای رسمی کشور با شبکه های برون مرزی اشاره کرد و افزود: سه حوزه همیشه در جهان و حوزه های بین المللی مکمل همدیگر هستند. یکی دیپلماسی رسمی است که نهادهایی مثل وزارت خارجه متولی آن است، یکی دیپلماسی پنهان است که دستگاه های امنیتی نظامی با آن مرتبط اند و در آخر حوزه دیپلماسی رسانه ای است.

وی گفت: ما در کشور با همه این سه حوزه سر و کار داریم و ظرفیت دیپلماسی رسانه ای که به طور ویژه در بخش برون مرزی رسانه ملی است قابلیت بهره برداری بسیار مطلوب برای نهادهای نظام را داراست. مجموعه برون مرزی دارای امکانات و پتانسیلی است که نه متعلق به حوزه برون مرزی و نه حتی صدا و سیما است، بلکه متعلق به نظام و کشور است.

جبلی در ادامه گفت: ما همه این امکانات را در اختیار داریم و با کمال افتخار در راه پیشبرد اهداف نظام و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مایه امید، افتخار و اقتدار کشور است به کار می گیریم چرا که این روزها ما به ارزش ها و افتخارات سپاه بیشتر از گذشته واقفیم.

سردار رمضان شریف، نیز ضمن قدردانی از زحمات کارکنان معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: ما درحوزه نظامی و به لحاظ امنیت کشور هیچ مشکلی نداریم و اگر تهدیدی از سوی دشمن رخ دهد که یک طرف آن حتی آمریکا باشد تردیدی نداشته باشید که پیروز میدان ما هستیم.

وی گفت: ما در سال های اخیر با مدیریت راهگشای فرمانده معظم کل قوا در خصوص توانمندی های نظامی به مرحله ای از قدرت رسیده ایم  که هیچ هراسی در مقابله با دشمن نداریم بنابراین از رسانه های برون مرزی نیز می خواهیم محکم و با اقتدار در بیان قدرت نظامی کشور قوت قلب داشته باشند و با اقتدار این مسائل را بیان کنند.

سردار شریف افزود: جمهوری اسلامی ایران دارای انقلابی است که یک گفتمان متعالی را ترویج می کند. در ۴۰ سال گذشته همواره جزو کشورهای خبرساز در دنیا بوده ایم. در طول سال اخباری که منتسب به ایران است چه آن هایی که دشمنان تولید می کنند چه اتفاقاتی که می افتد نشان می دهد همواره خبرساز بوده ایم، بنابراین اهمیت افکار عمومی و کارکرد رسانه بخصوص رسانه های برون مرزی مانند پرس تی وی موضوعی غیر قابل انکار است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه تأکید کرد:  امروز رسانه های مثل پرس تی وی و العالم به یک قدرت قابل توجه  برای پشتیبانی از گفتمان انقلاب اسلامی و اقداماتی که این انقلاب انجام می دهد  تبدیل شده و اجازه نمی دهد که رسانه های بیگانه بتوانند افکار عمومی را علیه کشور و ملت عزیزمان سامان دهند؛ هرچند که ما می توانیم بهتر از این ها عمل کنیم.

وی گفت: هر چند ما با تاخیر وارد این عرصه شدیم اما معتقدیم به جهت قدرت گفتمانی که انقلاب اسلامی دارد و به جهت گفتمانی که توسط یک ملت فهیم پشتیبانی می شود با تکیه بر نیروهای هوشمندی که هم برای استقرار و دوام و وسعت دادن به این گفتمان وجود دارد، آینده این عرصه از آن ماست.

سردار شریف در پایان ضمن تشکر از رسانه های برون مرزی به خصوص پرس تی وی که پیام ملت، انقلاب و شهدای عزیز را در مقابل دشمنان با قدرت مخابره می کنند گفت: سعی می کنیم به امید خدا همکاری با شبکه های برون مرزی صداوسیما تقویت شده و در ابعاد مختلف گسترش بیشتری پیدا کند.
 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ایران دارای انقلابی است که یک گفتمان متعالی را ترویج می کند

ایران دارای انقلابی است که یک گفتمان متعالی را ترویج می کند