چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
اوپک: متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۹ روزانه ۲٫۳۵ میلیون بشکه بود

اوپک: متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۹ روزانه ۲٫۳۵ میلیون بشکه بود

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه دسامبر ۲۰۱۹ برابر با آذر ماه ۱۳۹۸ به ۲ میلیون و ۹۲ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن  ۱۵ هزار بشکه در روز کمتر است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه نوامبر برابر با آبان ۹۸ روزانه ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی اکتبر (مهر ۹۸) ۲ میلیون و ۱۴۷ هزار بشکه در روز بوده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۹ به روزانه ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار بشکه رسیده است.

ایران در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی روزانه ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۵ کشور عضو این سازمان در ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) ۲۹ میلیون و ۴۴۴ هزار بشکه در روز عنوان شده است که کاهش روزانه ۱۶۱ هزار بشکه‌‌ای نسبت به ماه نوامبر را نشان می‌دهد. اوپک در ماه نوامبر ۲۰۱۹ روزانه ۲۹ میلیون و ۶۰۶  بشکه نفت تولید کرده بود.

عربستان نیز در ماه دسامبر روزانه ۱۱۱ هزار بشکه نفت کمتر تولید کرده و میزان تولیدش به ۹ میلیون و ۷۶۲ هزار بشکه رسیده است. میزان تولید این کشور در ماه نوامبر ۸ میلیون و ۸۷۳ هزار بشکه در روز بود.

کشورهای آنگولا، کنگو، اکوادر، گابن و کویت افزایش تولید داشتند. بیشترین کاهش تولید به عربستان و بیشترین افزایش به آنگولا تعلق دارد.

ایران، لیبی و نیجریه از توافق کاهش تولید معاف هستند.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : اوپک: متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۹ روزانه ۲٫۳۵ میلیون بشکه بود

اوپک: متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۹ روزانه ۲٫۳۵ میلیون بشکه بود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش