• Home
  • انجام بیش از ۶ هزار برنامه تعمیراتی نیروگاهی در ایام نوروز

انجام بیش از ۶ هزار برنامه تعمیراتی نیروگاهی در ایام نوروزبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «محسن طرزطلب» در نشست با مدیران صنعت برق حرارتی کشور افزود: امید است این اقدام‌ها (تعمیرات نیروگاهی) در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد و نیروگاه‌ها برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال آماده شوند.

وی ادامه داد: همزمان با ایام تعطیلات نوروز بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور مشغول به کار هستند تا در این ایام خللی در تولید برق پایدار برای مردم ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی کشور گفت: بیش از ۹۰ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تأمین می‌شود.

طرزطلب حفظ آمادگی تولید نیروگاه‌های حرارتی را یکی از مهم‌ترین عوامل تأمین برق پایدار دوره پیک مصرف تابستان دانست و افزود: هر ساله بعد از پایان دوره اوج بار، تعمیرات واحدهای نیروگاهی از مهرماه تا اردیبهشت سال بعد طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: بر همین اساس تعمیرات همه نیروگاه‌های حرارتی کشور تا پایان اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده و کل ظرفیت این واحدها آماده تولید برق پایدار در پیک تابستان خواهند بود.

پیش از این معاون امور برق انرژی وزیر نیرو از تدوین یکصد برنامه برای گذر از پیک تابستان ۱۴۰۱ خبرداده بود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : انجام بیش از ۶ هزار برنامه تعمیراتی نیروگاهی در ایام نوروز

انجام بیش از ۶ هزار برنامه تعمیراتی نیروگاهی در ایام نوروز