• Home
  • انتقال نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به کشورهای همجوار

انتقال نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به کشورهای همجواربه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ناریشکین» مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که ایالات متحده در تلاش است تا نیروهای نظامی خود را که از افغانستان خارج می‌کند، در کشورهای همجوار مستقر کند، اما روسیه امیدوار است که کشورهای عضو «سازمان پیمان امنیت دسته جمعی» (CSTO) با آمریکائیان موافقت نکنند.

نشریه وال استریت ژورنال پیش از این به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ایالات متحهد ممکن است نیروهای نظامی خود را که از افغانستان خارج کرده، در کشورهای ازبکستان و تاجیکستان اعزام کند، و افزود که هنوز درباره این موضوع توافقی حاصل نشده است.

کارشناسان نیز در مصاحبه با اسپوتنیک خاطرنشان کردند که تاشکند و دوشنبه به دلیل روابط نزدیک خود با مسکو احتمال بسیار با این موضوع موافقت نخواهند کرد.

به گفته سرگئی ناریشکین، روشن است که ایالات متحده به رغم عزم خود برای خروج نیروهایش از افغانستان تمایلی به از دست دادن کنترل خود بر این قلمرو نداشته و قصد دراد تا دست کم برخی از منابع آماد را که امروز در افغانستان در اختیار دارند، در کشورهای همجوار مستقر کنند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : انتقال نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به کشورهای همجوار

انتقال نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به کشورهای همجوار