چهارشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
انتقاد شدید سازمانهای حقوق بشر از محاکمه فعالان عربستانی

انتقاد شدید سازمانهای حقوق بشر از محاکمه فعالان عربستانی


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از روسیا الیوم، سازمان‌های حقوق بشری روز شنبه محاکمه فعالان حقوق بشر در عربستان از جمله فعالان زن سعودی بدون تفهیم اتهام را محکوم کردند.

«مایکل بایج» معاون رئیس بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: ریاض برای تحقیق در خصوص گزارش‌های خطرناک پیرامون شکنجه اقدامی نکرده است. این متهمان در زمینه حقوق زنان فعال هستند نه جلاد.

از سوی دیگر، سازمان عفو بین الملل اظهارات دادستانی عربستان در این خصوص را اقدامی وحشتناک برای افزایش سرکوب فعالان حقوق بشر عنوان کرد.

این سازمان همچنین نسبت به خطرناک بودن محاکمه فعالان از جمله فعالان پیشگام در زمینه حقوق زنان هشدار داد.

همچنین سازمان بین المللی افدی، از سازمان‌های فعال در حوزه حقوق بشر، از ارسال پرونده فعالان زندانی در عربستان به دادگاه بدون تفهیم اتهام متهم، به شدت انتقاد کرد.

مقامات امنیتی سعودی فعالان این کشور را به بهانه‌های مختلف از جمله تهدید امنیت عربستان بازداشت و محاکمه می‌کنند که این روند طی دوره اخیر شدت یافته است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : انتقاد شدید سازمانهای حقوق بشر از محاکمه فعالان عربستانی

انتقاد شدید سازمانهای حقوق بشر از محاکمه فعالان عربستانی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش