پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
اقتصاد ژاپن به بدترین شکل چندین دهه اخیر آب می‌رود

اقتصاد ژاپن به بدترین شکل چندین دهه اخیر آب می‌رود


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، طبق پیش‌بینی اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی روز جمعه رویترز، اقتصاد ژاپن در سال مالی جاری (که تا مارس ۲۰۲۱ طول می‌کشد) با سریع‌ترین شتاب در چند دهه اخیر آب خواهد رفت. این اتفاق دولت را مجبور خواهد کرد که بسته مالی حمایتی جدیدی برای کاهش تأثیرات منفی پاندمی ویروس کرونا ارائه کند.

طبق میانگین پیش‌بینی‌های ۳۰ اقتصاددان، سومین اقتصاد جهان در این سال مالی ۵.۳ درصد آب خواهد رفت که این بدترین افت اقتصادی از آغاز این پیش‌بینی‌های اقتصادی در ۱۹۹۴ تا کنون است.

طبق این پیش‌بینی‌ها اقتصاد ژاپن در سال بعد ۳.۳ درصد بازخواهد گشت.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه جاری سال تقویمی ۲۰۲۰ با ۱۰.۰ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل روبرو خواهد شد، که این پس از سقوط ۲۳.۹ درصدی در سه ماه دوم منتهی به ژوئن، اتفاق می‌افتد.

دو سوم اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند ژاپن امسال دومین بسته مشوق اقتصادی خود را برای حمایت از شرکت‌ها و خانوارها در بحران کرونا ارائه کند. ژاپن تا به حال ۲.۲ تریلیون دلار به اقتصاد خود تزریق کرده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : اقتصاد ژاپن به بدترین شکل چندین دهه اخیر آب می‌رود

اقتصاد ژاپن به بدترین شکل چندین دهه اخیر آب می‌رود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش