جمعه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه دوم سال

افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه دوم سال


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، طی ۵ ماهه مهر تا پایان بهمن مجموعاً ۵۶ هزار و ۴۹۴ سورتی پرواز عبوری از آسمان کشورمان به ثبت رسیده است.

این در حالی است که در ۶ ماهه نخست امسال، مجموعاً ۳۶ هزار و ۱۹۰ سورتی پرواز انجام شده است.

با این وجود هنوز سرجمع پروازهای عبوری طی سال جاری از آمار سال گذشته ۶۹ درصد کمتر است. مجموع پروازهای عبوری از آسمان ایران در ۱۱ ماهه فروردین تا پایان بهمن امسال ۹۲ هزار و ۴۱۳ فقره بوده؛ در حالی که مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران، ۲۹۷ هزار و ۹۶۱ فقره بوده است که کاهش ۶۹ درصدی را نشان می‌دهد.

در سال جاری، پرترافیک‌ترین ماه طی سال جاری، آذر ماه بوده که ۱۲ هزار و ۳۲۲ سورتی پرواز عبوری از آسمان کشورمان انجام شده است. کمترین تردد نیز به اردیبهشت امسال با عبور ۴ هزار و ۳۸۹ پرواز اختصاص داشته است.

رکورد بیشترین میزان پروازهای عبوری از آسمان ایران در بازه سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹، در سال ۱۳۹۶ با انجام ۴۲۶ هزار و ۶۸۴ سورتی پرواز به ثبت رسید.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی بهمن ماه امسال در مراسم گرامی داشت سالگرد ورود امام خمینی (ره) به مهرآباد از تلاش استکبار جهانی و تحریم کنندگان ایران برای انتقال پروازهای عبوری از آسمان کشورمان به سایر کشورهای منطقه با ترفندهایی از قبیل کاهش شدید تعرفه پروازهای عبوری از این کشورها خبر داده بود.

سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز کاهش شدید پروازهای بین المللی در دنیا در پی شیوع ویروس کرونا در نیمه نخست سال جاری را از دلایل کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران عنوان کرده بود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه دوم سال

افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در نیمه دوم سال

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش