دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
افزایش قیمت گوجه به دلیل رفع محدودیت صادرات است/کاهش قیمت برنج

افزایش قیمت گوجه به دلیل رفع محدودیت صادرات است/کاهش قیمت برنج


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، یدالله صادقی دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار به افزایش ۷۷ درصدی قیمت کنجاله سویا اشاره کرد و گفت: جو خارجی که جز نهاده‌ها است ۲۵ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش قیمت داشت اما ذرت خارجی ۱۷ درصد افزایش قیمت داشته است با این حال نیاز تولیدکنندگان به نهاده تأمین می‌شود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل صمت استان تهران در خصوص قیمت برنج پاکستانی نیز گفت: این کالا نسبت به چهار ماه گذشته ۴ درصد کاهش داشته، قیمت روغن نباتی ثابت بوده و قیمت مرغ نیز نسبت به هفته پیش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: در استان تهران هیچ فروشگاهی اجازه فروش مرغ بالاتر از قیمت ۱۱ و ۵۰۰ تومان را ندارد البته دادستانی کمک بسیاری در این زمینه داشته که سبب اثربخشی تصمیمات شد، همچنین نوسانات قیمت عدس، لوبیا و لپه نیز با ۶ درصد نسبت به ماه گذشته و ۵ درصد نسبت به هفته گذشته بوده که باید به ستاد تنظیم بازار کشور منعکس شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران سپس افزود: در مورد سیب‌زمینی، پیاز و گوجه نیز نوساناتی وجود داشته که ناشی از چندین عامل بوده و نخست به دلیل اتمام مصرف ذخایر مناطق بوده ضمن اینکه بارندگی‌ها نیز برداشت محصول را دشوار کرده بود تا اینکه با تصمیمات ستاد تنظیم بازار مبنی بر ممنوعیت صادرات، قیمت متعادل شد اما با مصوبه دیگر یعنی برطرف شدن محدودیت صدور گوجه فرنگی بار دیگر شاهد جهش قیمت‌ها هستیم.

صادقی ادامه داد: سیب زرد و پرتقال پس از ۱۵ فروردین‌ماه به عنوان محصول اساسی محسوب نمی‌شود، از این‌رو افزایش قیمت دور از انتظار نیست و در مجموع طرح تنظیم بازار میوه به خوبی اجرایی شد.
 

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : افزایش قیمت گوجه به دلیل رفع محدودیت صادرات است/کاهش قیمت برنج

افزایش قیمت گوجه به دلیل رفع محدودیت صادرات است/کاهش قیمت برنج

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش