دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸
طراحی سایت در اصفهان
افزایش زیان ایرلاین‌های آسیایی از زمین‌گیر شدن بوئینگ ۷۳۷

افزایش زیان ایرلاین‌های آسیایی از زمین‌گیر شدن بوئینگ ۷۳۷


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، مؤسسه اعتبار سنجی فیتچ اعلام کرد که تأثیر زمین‌گیر شدن جت‌های ۷۳۷ مکس بر ایرلاین‌های آسیایی، که تا به حال چندان مشخص نبوده است، در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت.

پس از فاجعه سقوط یک فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ هواپیمایی اتیوپی در دهم مارس، پرفروش‌ترین هواپیمای بوئینگ زمین‌گیر شده است. این حادثه که در آن ۱۵۷ نفر جان خود را از دست دادند، تنها ۵ ماه پس از سقوط یک هواپیمای دیگر ۷۳۷ مکس، از هواپیمایی اندونزی، اتفاق افتاد که در آن ۱۸۹ نفر کشته شده بودند.

فیتچ در گزارش خود اعلام کرد زمین‌گیر شدن این مدل فعلاً تأثیر محدودی بر نرخ بلیط و عملکرد ایرلاین‌ها داشته است، که علت آن تقاضای فصلی کم در ۳ ماهه سوم سال خواهد بود.

این گزارش اضافه می‌کند: ایرلاین‌ها برای جایگزین کردن این هواپیماها با هواپیماهای دیگری از ایرباس یا بوئینگ، انعطاف‌پذیری محدودی دارند.

فیچ اعلام کرد: البته بازار هواپیمایی هند در ماه‌های اخیر، به علت محدودیت عرضه شاهد افزایش شدید نرخ بلیط ایرلاین‌ها بوده است و این وضعیت با تعلیق پروازهای ۷۳۷ مکس، بدتر شده است.

یک گزارش اولیه که در روز پنج‌شنبه در مورد حادثه هواپیمایی اتیوپی منتشر شد، نشان داد که هواپیمای ۷۳۷ مکس سقوط کرده به سرعتی بیش از حد رسیده است و با راه افتادن اشتباه یک سیستم خودکار مجبور شده است به سوی پایین حرکت کند. این در حالی بوده است که خلبان‌ها به طور بی‌فایده‌ای تلاش می‌کردند کنترل هواپیما را به دست بگیرند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : افزایش زیان ایرلاین‌های آسیایی از زمین‌گیر شدن بوئینگ ۷۳۷

افزایش زیان ایرلاین‌های آسیایی از زمین‌گیر شدن بوئینگ ۷۳۷

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش