جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
افزایش روزانه بیش از یک میلیون بشکه‌ای واردات نفت چین

افزایش روزانه بیش از یک میلیون بشکه‌ای واردات نفت چین


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اویل پرایس، واردات ماه ژانویه نفت خام چین با ۱۸ درصد (یک میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز) افزایش نسبت به ماه دسامبر ۲۰۲۰، به میانگین روزانه ۱۱ میلیون و ۱۲۰ هزار بشکه رسید.

تحلیلگران مؤسسه تحقیقات انرژی اویل‌اکس اعلام کردند که پالایش نفت خام این کشور در ماه ژانویه برای هشتمین ماه پیاپی به‌طور میانگین بیش از ۱۴ میلیون بشکه در روز بوده است.

از زمان آغاز شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کووید -۱۹ (کرونا)، تقاضای نفت خام چین تنها عامل امیدوارکننده برای قیمت‌های جهانی این کالای راهبردی بوده است، با توجه به بهبود سریع اقتصادی چین، این کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا، نقش مهمی در بهبود قیمت نفت داشته است.

پالایشگاه‌های مستقل چین با جذب واردات محموله‌های جدید سهم بزرگی در مجموع واردات نفت چین داشته‌اند. با آغاز سال جاری میلادی – پس از کاهش فعالیت این پالایشگاه‌ها در پایان ۲۰۲۰ به دلیل پایانی سهمیه جاری وارداتی – بار دیگر مجموع واردات نفت خام چین با تخصیص سهمیه‌های جدید افزایش یافته است.

مجموع ذخیره‌سازی نفت چین در ابتدای ماه فوریه سال جاری میلادی به ۹۹۰ میلیون بشکه رسید. این رقم در مدت مشابه پارسال ۸۵۶ میلیون بشکه و در سپتامبر ۲۰۲۰ یک میلیارد بشکه بود.

چین سال گذشته میلادی بزرگ‌ترین خریدار نفت جهان بود و سعی کرد مخازن ذخیره‌سازی نفت خود را در بحبوحه بحران کرونا با نفت ارزان‌قیمت پر کند. نفت پالایش شده چین هم در سال گذشته میلادی با آغاز به‌کار تأسیسات جدید به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

حجم بالای خرید نفت خام ازسوی چین، وجود قیمت‌های بالای نفت و روند کاهشی ذخیره‌سازی‌های نفت خام این کشور آسیایی خبر خوبی برای تولیدکنندگان نفت در سراسر جهان است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : افزایش روزانه بیش از یک میلیون بشکه‌ای واردات نفت چین

افزایش روزانه بیش از یک میلیون بشکه‌ای واردات نفت چین

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش