سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه/رشد ۳٫۲ میلیون بشکه در ماه ژوئن

افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه/رشد ۳٫۲ میلیون بشکه در ماه ژوئن

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس به نقل از رویترز، مؤسسه تحقیقات انرژی کی‌روس اعلام کرد میزان ذخایر نفتی ایران در سواحل در ماه ژوئن نسبت به ماه پیش از آن با ۳.۲ میلیون بشکه افزایش به ۳۳ میلیون بشکه رسید. 

مؤسسه تحقیقات و انرژی کی‌روس مستقر در پاریس پیش‌بینی و  آمارهای تحلیل در حوزه بازار انرژی انجام می‌دهد که امکان دقیق پیش‌بینی‌های آینده را میسر می‌سازد. براساس این آمارها، امکان ذخیره ۳.۱ میلیون بشکه در جزیره خارک باعث افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل این کشور شده است، این در حالی است که ذخایر در لاوان، سیری و بندرعباس نیز به طور محدودی افزایش یافته اند. 

 

ذخایر نفت ایران انتظار می‌رود با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا بر صنایع نفت این کشور و محدود کردن صادرات، افزایش یابد. 

در این میان واشنگتن احتمالا معافیت‌هایی را برای برخی کشورها خواهد داشت و به آنها اجازه می‌دهد تا زمان بیشتری را برای کاهش خرید نفت از ایران پس از ۴ نوامبر داشته باشد، اما اکثر تحلیلگران انتظار دارند که یک افت شدید صادرات برای سومین کشور صادرکننده نفت اتفاق بیفتد. 

این مؤسسه تحقیقاتی همچنین گفته است پس از لغو تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶ ذخایر روی آب ایران به کمتر از ۱.۷ میلیون بشکه رسید، این درحالی است که میزان ذخایر روی آب ایران در نوامبر ۲۰۱۵ به میزان ۲۵ میلیون بشکه در روز بود. 

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه/رشد ۳٫۲ میلیون بشکه در ماه ژوئن

افزایش ذخایر نفت ایران در سواحل به ۳۳ میلیون بشکه/رشد ۳٫۲ میلیون بشکه در ماه ژوئن

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش